kääkkä pilasi hiukseni

kampaaja leikkasi kerroksia terän sijasta joillain huonoilla saksilla, repi niitä. ja sitten se LEIKKASI pitkiin hiuksiini paljon "tukihiuksia", eli n.5 cm mittaisia hiuksia keskelle päätä ja ne nyt nousee paljon. tuli tosi paha mieli että kampaaja todellakin onnistui pilaamaan hiukseni. onko kokemusta noista hemmetin tukihiuksista kellään. ?
2746
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

itkettää ja vituttaa että joudun odottamaan n. 3 vuotta vähintään että hiukset kasvavat takaisin.

Äänestä
  • Mikä mahtoikaan olla toivomuksesi kampaajalla? Pyysitkö tukea, kohotusta, kerrostusta..?
    ...ja toinen asia, enemmän olen nähnyt pahan näköisiä revittyjä latvoja veitsen kuin saksien jäljiltä.
    Ja ihan noin yleisesti vielä kaikille lukijoille; Kun mietit muutosta hiuksiisi, googleta vaikka hiuskuvia (englanninkielellä löytyy usein paremmin) Kun kiva kuva on löytynyt, tutki tarkkaan, ylettääkö kuvan tukkamalli olkapäille, leuan tasalle, näkyykö korva... onko pöyheä pitkä tukka kuvattu edestä niin, että takana oleva pitkä huitula on vedetty olkapään yli eteen ja etuosa onkin vain leuan tasalla (tällainen malli siis normaalisti näyttää edestä melko lyhyeltä, kun takahiukset ovat selän puolella) Tutki, onko pääliosan hiukset tasapitkät alahiusten kanssa,vai onko lyhimmät hiukset päällä ehkä vain sormen mittaisia? jne. Sen jälkeen sitten miettimään, haluatko todella lyhentää hiuksiasi niin paljon? Älä siis toivo kuvan mallia ehtona, että hiukset lyhenee vain 2 senttiä. Jos tukka ei saa lyhentyä, ei mallikaan muutu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tällasta täällä:( kirjoitti:

kampaaja leikkasi kerroksia terän sijasta joillain huonoilla saksilla, repi niitä. ja sitten se LEIKKASI pitkiin hiuksiini paljon "tukihiuksia", eli n.5 cm mittaisia hiuksia keskelle päätä ja ne nyt nousee paljon. tuli tosi paha mieli että kampaaja todellakin onnistui pilaamaan hiukseni. onko kokemusta noista hemmetin tukihiuksista kellään. ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu