Mä paljastan sen että minua ärsyttää tuo selostaja väkäleuka Mertaranta ja se "kuuluisa"!
Kuuluisa karsinta, kuuluisa suomalainen sisu, kuuluisa viimeinen katse ym.
Kuuluisa kuuluisa!!!!!!!!!
Kuuluisa karsinta, kuuluisa suomalainen sisu, kuuluisa viimeinen katse ym.
Kuuluisa kuuluisa!!!!!!!!!
Vastaukset 13
Vanhimmat
Sen ärsyttävän naaman voittaa vain sen ärsyttävä selostus.
Toinen, ei aivan tämän luokan, ärsyttäjä on se kähisijä, joka kähisee aina uimarien järjestyksen ennen kilpaa jne.
Jep. Selostajan pitäisi välttää fraaseja. Mertaranta ironisoi omia fraasejaan laittamalla eteen "se kuuluisa", jolla hän haluaa osoitaa, että tietää itsekin toistavansa fraaseja. Ja nyt tästä kuuluisasta on tullut sitten fraaseista pahin.
Mertaranta on ansiokas jääkiekkoselostaja, mutta suomen kielen futuurin hän saisi pikkuhiljaa oppia. Suomen kielessä ei ole rakennetta "tulee olemaan" jne.
Ja kuuluu sanoa joko parhaita tai yksi parhaimmista. "Yksi parhaita" on Mertarannan viljelemä viritys, jota ei ole olemassa.
Mertaranta ja yleisurheilu on huono yhdistelmä. Hän ymmärtää pallopelejä, mutta yleisurheilusta hänellä ei valitettavasti ole mitään käsitystä.
Täytyy odotella seuraavia kiekkokisoja.
Mertaranta om erinomainen yu-selostaja, tietää taustat, osaa hehkuttaa, muttei yli. Hoitaa myös lätkän tietty ja hoitaisi myös futiksen jos kelpaisi YLElle. Ja ihmisiä ei muuten pidä arvostella ulkonäön mukaan, se on yksi siistyksen mittari.
Huono selostaja, mutta parasta on kuitenkin että ei pärstä näy ruudussa, hah!!!
Kateellinen ihmisille jotka osaa elää;) toisin kun sinä katkeruuden perikuva.
tai paremminkin uskaltaa elää
http://ohjelmat.yle.fi/seonsiina/antero
Onkohan Anteron email-osoite [email protected]
Tietääkö joku?
Kato jätkä peiliin ja kato sitä katkeraa norsunvittua mikä sieltä paistaa. Lopeta samalla se spammi. Anna toisten olla sellasia kun ovat kuten Antero. Mahtava persoona.
Olen samannäköinen kuin Elvis presley nuorena! Näin ovat ainakin monet naispuoliset työkaverit vakuuttaneet!
Niin että ota vaan iisisti - ei ole peilin vika jos SINÄ olet ruma kuin Tarja Halonen! :)
en ole mäkään ruma, mutta jos Mertsi nyt ei ole ulkoisesti kauneudella pilattu nin sitä suuremmalla syyllä älä haukuhäntä siitä asiasta
Noponen taitaa olla jo liian vanha moiseen.
Kyllähän mertsiä kuuntelee ihan ilokseen jos vaikka vertaa toiseen lätkä-selostajaan Mika Saukkoseen joka taasen on täysi ***ootti kultasessa liigassa.
Joo,ei ole ollu vielä Mertsin voittanutta. Paras.
Mertaranta on paras selostaja! Käyttäähän se välillä vähän liikaa sitä "kuuluisa" sanaa, mutta Mertaranta on todella hyvä selostaja.