EHDOTTOMASTI PASKIN KEIKKA IKINÄ! LYDON VINKU JA VIKISI KUIN PISTETTÄVÄ SIKA! AIVAN HIRVITTÄVÄÄ TUUBAA!!!! JA PELLE MILJOONA? MUN 3- VUOTIAS POIKANIKIN OSAA SOITTAA PAREMMIN RUMPUJA!!!!! THE GREAT ROCK N ROLL SWINDLE!!!!!
SEX PISTOLSSIN KEIKKA HELSINGISSÄ
pLAAAH
3426
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
koska on huomannut että pissaat aina alles yöllä kun oot iltasella ollut netissä...
On se vaan sääli, kun arvotelukyvyttömät yksilöt pääsevät nykyään vapaasti ilmaisemaan mielipiteensä nettiin...
Kaikki (!), joiden kanssa olen kyseisestä keikasta keskustellut, ovat olleet täysin yksimielisiä siitä, että kyseinen keikka oli puhdasta mahtavuutta. Bändi soitti paremmin kuin ikinä ja energiaa riitti enemmän kuin jäähallin tarpeisiin. Itse lähdin keikalle hiukan skeptisellä asenteella ja odotin näkeväni vanhoja väsyneitä ukkoja, jotka rahastusmielessä heittävät vielä yhden kiertueen. Ja kuinka väärässä voikaan ihminen olla! Onneksi :D
Bänsi soitti tiukasti, kontakti yleisöön oli mahtava, Rotten äärimmäisen karismaattinen ja välispiikit hienoja! Käyn itse keikoilla vähintään kaksi kertaa kuukaudessa ja voin sanoa, että tämä keikka oli yksi parhaista koskaan näkemistäni!
Taisit itse kuulua siihen yleisösegmenttiin, jotka tuskin pysyivät jaloillaan humalaltaan? Valitettavasti kun n. 80 % "aikuisyleisöstä" (n.35-55 v) kun olivat niin tuhannen tuiskeessa, että tuskin mitään keikasta tajusivat... X) Noh, varmaan v*tuttais itseänikin, jos en muistais keikasta mitään. Tästä näkökulmasta kommenttisi on ehkä ymmärrettävä ;D
Ja ilmaisena vinkkinä: Jos haluat kuulla puhdasta laulantaa, ei varmaan kannata suunnata punk-keikalle? Tuosta Töölönlahden rannalta löytyy "Oopperatalo"-niminen valkoinen rakennus, voisit viihtyä siellä paremmin? ;P
No ainakin porukka soitti taatusti nuotin vierestä, joten eiköhän yleisössä ollut paljon niitäkin, joita esitys miellytti.