Koska USA on viimeksi jäänyt toiseksi tilastossa?
Kiina 51-kultaa, USA 36-kultaa.
Kiina 51-kultaa, USA 36-kultaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
vearvgfwrWEFWEFWEFEFQEF EFEFWE EDQFDVWE 3FWE WWDE WEWED
Mitalit:
USA: 110
Kiina: 100
Suomi: 4
Tosi nolo esitys sameakatseisilta suomalaisilta junteilta.
Voittajat muistetaan!
http://en.wikipedia.org/wiki/2008_Summer_Olympics_medal_count
jahkajoonas voisi muuttaa sinne Kiinaan, kun on niin punainen.
"Sen lisäksi että USA kyykytti kiinan selvänumeroisesti mitalien määrässä, kultamitali ripustettiin amerikkalaisen urheilijan kaulaan peräti 137 kertaa, kun kiinalainen urheilija palkittiin kultamitalilla vain 74 kertaa."
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=500000000000013&posting=22000000037406984
Suomessa on hyvä elää.
En ole punainen, sininen tai keltainen ym. Olen oma itseni.
Halusin vain kysyä, että koska USA on viimeksi jäänyt toiseksi mitalitilastossa. Ikävä kyllä, sama päivystäjä pilaa kaikki ketjut. Eikö sinulla ole parempaa tekemistä?
Jahkaaja ääliö on oikea politiikan erikoistuntija.
ole sameamietteinen kun et muistanut ottaa lääkkeitä aamulla ......
niin niin mutkun kiinalaisii on 5 kertaa enämpi ku usalaisii ja kiinan ois pitänyt voittaa 180 kultamitalii et se ois ollu yhtä hyvä ku USA!!!!!! 36 kultamitalii vitu hyvi ni piänelle maalle ku usa!!!!! tajuuuuux hei?
ja täysin sekaisin. Kukaan suomessa ei muista yhtään kiinalaista olympia voittajaa edes nimeltä, jahkajoonaksella ne on kaikki kirjoitettuna päiväkirjaan.
peräkammarin poika! :D Olet täällä jatkuvasti päivystämässä. Kaipaat selkeästi huomiota ja pillua.
2006 jos talvi olympialaisetkin laskeaan.
51 kultaa Kiinalle ja ylivoimainen voitto mitalitilastossa. Tietääkö joku sanoa, onko kukaan aikaisemmin pystynyt tuohon kultamäärään? Onko Kiina kaikkien aikojen paras?
Niin ja mahtavat kisat järkkäsivät, parhaat ikinä. Hieno kansa!
..kisoista 83 kultamitalia ja Soulin( kaikki mukana) kisoissa Venäjä 55 kultamitalia ja 132 mitalia ja Moskovan kisoista 80 kultamitalia no olihan ne niitä boikotti kisoja Losi ja Moskova.
Ne on kuitenkin ennätyksiä joita ei helposti rikota.
ennätyksiä tuskin rikotaan, mutta tuo Soulin ennätys menee aika varmasti jo Lontoossa rikki.
Kiinan urheilu perustuu kokonaisuudessaan lapsien teolliseen urheiluvalmentamiseen pakolla. Jos muuallakin siirryttäisiin vastaavaan systeemiin kuten Kiinassa (ja ex-DDR:ssä) eli lapset otettaisiin 4-8 vuotiaina suljettuihin sisäoppilaitoksiin (orjamaisiin oloihin) ja mm. pahoinpitelemällä ja 6 - 12 tunnin päivittäisellä harjoittelulla saataisiin kyllä muuallakin vielä paremmin jalostettua olympaivoittajia...!!! Harmi vain että näistä Kiinassa orjiksi "myydyistä" lapsista vain joka kymmenes tuhannes pääsee olympiatasolle...loppujen elämä on ylensä pilattu, noh... hintansa kaikella.
vilkas mielikuvitus.
Iso ja tuntematon saa näköjään porukan mielikuvituksen lentään oikeen todenteolla.
silmin nähnyt...näkeminen tosin koskee vain voimistelua ja sen valmennusmetodeja jotka ovat tosiaan edelläkuvatun kaltaisia...ja douping on tosiaan todella käytettyä kiinassa, järjestelmä ei eroa paljonkaan DDR:stä kiinnikin saattaa jäädä sisäisissä testeissä mutta siitä ei sauraamuksia (aivan kuten suomessa 1970 ja 1980 luvuilla)