Onko superpesiksessä pula kunnollisista tuomareista, kun loppuottelussa näyttää viheltävän pelituomarina Aine?! Millähän meriiteillä valinta on tehty kun tänäkin kesänä esitti monissa peleissä epävarmoja otteita. Syöttötuomarina näkyy olevan ammattimies Lähteenmäki, eikö sille voisi keksiä jotain fiksumpaa paria. Runkosarjassakin Aine hyväksyi monta paloa juoksuksi ja päinvastoin poltti ehtineitä kotipesään, montako väärää tuomiota nähdään finaaleissa?
Loppuotteluiden tuomarivalinnat
9
1026
Vastaukset
- poltettiin
mies kakkoselle, vaikka selvästi ehti ja hylättiin selvä juoksu. No, ne eivät vaikuttaneet onneksi lopputulokseen.
- Nuupo
Eli Aine oli jälleen elementissään, antamassa/viemässä juoksuja.
- piip piip
Mietihän hiukan ennenkä latelet totuuksiasi.
Aine vihelsi kakkostuomarin näytön mukaan.
Juoksu näytti "hiinä ja hiinä"-tilanteelta ,mutta tuomari oli hyvin sijoittunut. Ehkä liiankin hyvin tv-katsojan mielestä. Liekö sekin tarkoitushakuista. - miettimistä
piip piip kirjoitti:
Mietihän hiukan ennenkä latelet totuuksiasi.
Aine vihelsi kakkostuomarin näytön mukaan.
Juoksu näytti "hiinä ja hiinä"-tilanteelta ,mutta tuomari oli hyvin sijoittunut. Ehkä liiankin hyvin tv-katsojan mielestä. Liekö sekin tarkoitushakuista.ole. Selvästi ukko ehti kakkoselle. Sen näytti tv:n hidastuskuva ja näkihän sen ilman hidastustakin, jos ei aivan sokea ollut.
Ja toisessa tapauksessa selvästi ehti ukko kotiin, senkin ruutu näytti kiistattomasti. - pekkapoika
miettimistä kirjoitti:
ole. Selvästi ukko ehti kakkoselle. Sen näytti tv:n hidastuskuva ja näkihän sen ilman hidastustakin, jos ei aivan sokea ollut.
Ja toisessa tapauksessa selvästi ehti ukko kotiin, senkin ruutu näytti kiistattomasti.Tilanteet näyttivät, mutta miten menivät on aivan toinen asia. Kakkoskilpaa ei todellakaan siitä kuvasta nähnyt minkä itse näin. En todellakaan osaa sanoa ehtikö peluri pesälle. Kaikki riippui siitä kuinka hyvin Heikkisen kädet osuivat viivalle. Live kuvasta näytti, että Heikkinen olisi kerennyt selvästi, mutta ....
Kotiutuksessa syöksy jäi hieman pesän päälle. Eli vaikka eteniä oli jo pitkälle pesän päällä, mutta ilmassa. Kuitenkin minulle kotiutuksesta jäi maku, että olisi ehtinyt.
Tänään taas Heikkinen menetti hermonsa kakkostuomarille. Jälleen tilanne näytti selvältä kerkeämiseltä, mutta hidastus olisi ollut kiva nähdä. Tosi kuumina näytti käyvän ainakin Pattijoen pojat, mistäköhän tämä johtui. - nauhalle
pekkapoika kirjoitti:
Tilanteet näyttivät, mutta miten menivät on aivan toinen asia. Kakkoskilpaa ei todellakaan siitä kuvasta nähnyt minkä itse näin. En todellakaan osaa sanoa ehtikö peluri pesälle. Kaikki riippui siitä kuinka hyvin Heikkisen kädet osuivat viivalle. Live kuvasta näytti, että Heikkinen olisi kerennyt selvästi, mutta ....
Kotiutuksessa syöksy jäi hieman pesän päälle. Eli vaikka eteniä oli jo pitkälle pesän päällä, mutta ilmassa. Kuitenkin minulle kotiutuksesta jäi maku, että olisi ehtinyt.
Tänään taas Heikkinen menetti hermonsa kakkostuomarille. Jälleen tilanne näytti selvältä kerkeämiseltä, mutta hidastus olisi ollut kiva nähdä. Tosi kuumina näytti käyvän ainakin Pattijoen pojat, mistäköhän tämä johtui.eilisen ottelun ja siinä näkee hidastettuna kiistattomasti, että Heikkinen ehtii kakkoselle. Ei kumma, vaikka hän tuomarille hikeentyykin!
- esimerkkiä
nauhalle kirjoitti:
eilisen ottelun ja siinä näkee hidastettuna kiistattomasti, että Heikkinen ehtii kakkoselle. Ei kumma, vaikka hän tuomarille hikeentyykin!
juu näyttää koko sotkamon joukkue junioreille hyvää esimerkkiä etenkin j.heikkiset
- PIIP PIIP
miettimistä kirjoitti:
ole. Selvästi ukko ehti kakkoselle. Sen näytti tv:n hidastuskuva ja näkihän sen ilman hidastustakin, jos ei aivan sokea ollut.
Ja toisessa tapauksessa selvästi ehti ukko kotiin, senkin ruutu näytti kiistattomasti.Kuvakulma juoksijan takaa ei anna oikeaa tulosta vaikka kuinka nauhalta katsoisi.
- pekkapoika
PIIP PIIP kirjoitti:
Kuvakulma juoksijan takaa ei anna oikeaa tulosta vaikka kuinka nauhalta katsoisi.
Tätä juuri tuolla yritin sanoa, mutta jollain vaan tuntuu tuo 3d näkö pelaavan niin hyvin, että kiistattomasti näkee tilanteet vaikka ei linjalta kuvata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3483638Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192378Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151950Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141645Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171552Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t391487Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2821458- 171314
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631116- 171038