Ja syypäitä siihen ovat nämä uudet kirjoittelijat:
Angie.80
Genio.Mente
Marian-aave
Ikikurimus
de_monte
Fidel.Gastronomi
Painukaa takaisin sinne mistä tulittekin eli Huuhaa-palstalle, kiitos.
http://www.youtube.com/watch?v=H5nHO_Fn5CE
"Olen surullinen :)"
MarttyyriMallari-TTt
Palsta on hajoamistilassa
11
555
Vastaukset
Parempi se olisikin, että täällä "riehuisivat" vain MarttyyriMallari-Tt ja muut feikkinikit.
Uteliaana ihmisenä minun on lisäksi aivan pakko kysyä sinulta vahvistusta palstalla esitettyyn varmaan tietoon, että ansaitset volvorahasi foliohattu päässä. Millaisissa hommissa sitä käytetään?foliohatulla suojaudutaan gamma-säteilyä vastaan, joka voi olla ihmiselle hyvinkin haitallista. Zamiolta saamieni valvontatallenteiden mukaan Marttyyrimallarilla on paha tapa raapia päätään, kun hän on hermostunut.
Einsten1 kirjoitti:
foliohatulla suojaudutaan gamma-säteilyä vastaan, joka voi olla ihmiselle hyvinkin haitallista. Zamiolta saamieni valvontatallenteiden mukaan Marttyyrimallarilla on paha tapa raapia päätään, kun hän on hermostunut.
Voiko gamma-säteily levitä laajakaistaa pitikin?
Nimimerkillä: Joko ryntään hankkimaan foliohatun?olen itsekin miettinyt tuota ja kai se liittyy työhöni (valvomon esimies).
"Ihan hauska juttu muuten"
MarttyyriMallari-TTtRatikkakuski kirjoitti:
Voiko gamma-säteily levitä laajakaistaa pitikin?
Nimimerkillä: Joko ryntään hankkimaan foliohatun?sulta jo saavuttamattomissa. Joissain tapauksissa säteily voi olla myös positiivista: Supermanille kävi hyvin.
MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:
olen itsekin miettinyt tuota ja kai se liittyy työhöni (valvomon esimies).
"Ihan hauska juttu muuten"
MarttyyriMallari-TTtOnko sinulla niistä jotain mielipidettä?
Respect! Taidan myöskin hankkia foliohatun, mutta Volvoon en koske.Einsten1 kirjoitti:
sulta jo saavuttamattomissa. Joissain tapauksissa säteily voi olla myös positiivista: Supermanille kävi hyvin.
Pessimistinen luonteenlaatuni estää minua uskomasta, että muuttuisin super-maniksi. Elämäni taitaa olla kaltevalla pinnalla, ellei suorastaan syöksykierteessä. (Jälleen kerran.)
Ratikkakuski kirjoitti:
Onko sinulla niistä jotain mielipidettä?
Respect! Taidan myöskin hankkia foliohatun, mutta Volvoon en koske.minulla niistä mielipiteitä ja sanotaan näin että useimmat heitä ovat paljon taitavempia kuin esikuvansa. En tosin pidä siitä ajatuksesta, että otetaan lähes samanlainen nimmari kuin jollain muulla ja matkitaan hänen kirjoitustyyliään.
"Milläs itse ajelet"
MarttyyriMallari-TTtMarttyyriMallari-TTt kirjoitti:
minulla niistä mielipiteitä ja sanotaan näin että useimmat heitä ovat paljon taitavempia kuin esikuvansa. En tosin pidä siitä ajatuksesta, että otetaan lähes samanlainen nimmari kuin jollain muulla ja matkitaan hänen kirjoitustyyliään.
"Milläs itse ajelet"
MarttyyriMallari-TTtEikä auto ole minulle muutenkaan mikään suuri juttu. Tosin olen jo pikkupojasta asti halunnut vanhan Porche 911:n. Nyt vain on niin, että kun se päivä koittaa, että nuukana miehenä raaskisin sen ostaa, en enää kehtaa kun muut naureskelevat, että olen ostanut sen mulkun jatkeeksi. Paska maailma.
- cookos
sano lapamato...mutta ei luoa joukkohysteriaa, please :)..se tarttuu niin helposti. uskoisin kaiken johtuvan kylmästä ja sateisesta kesästä, ja siitä, ettei porukoilla olut mahdollisuutta harrastaa luontoseksiä, vaan joutuivat tyytymään tavanomaiseen, sisätiloihin.
Suosittelenkin kasvattamaan kotona suuria viherkasveja..voi luoda luontomaisen tunnelman korvaamaan luonnon puuttumista. Siitä se lähtee...mars sittariin ostamaan suuria viherkasveja. - jaksa...
Noista mainitsemistasi nimimerkeistä en muuten ole kertaakaan keskustellut yhdenkään kanssa (lukuunottamatta nimim. Genio.Mentea, jonka kanssa olen keskustellut pari kertaa), enkä ole sattunut edes lukemaankaan (em. nimim. Genio.Menten lisäksi) mainitsemistasi nimimerkeistä kuin nimim. Marian-aave:lta pari kirjoitusta.
Nimimerkkejä tuntemattakin sanoisin silti, että älä jaksa. Etenkin, jos joukossa sattuisi olemaan uusiakin kirjoittajia kaikenmaailman epäkiinnostavien& rekisteröityjä nimimerkkejään kuin sukkia vaihtavien lisäksi, älä ala ainakaan niiden persoonista minkäänlaista turhanaikaista revittelyä. Näin ihan ystävyydellä sanoen, mutta tavallaan vakavassakin mielessä myös.:)
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site535897Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714615Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464372SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564151SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953761SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502463Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352369Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422099En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131229Mikset pidä yhteyttä?
Miksi et? Ei sun ois tarvinnut sanoa niin tarkoittamatta. Särit mun sydämen. Sinun pitäis jo tietää paremmin.61030
