munaton pesäpalliliitto

lapasia saatana

voi että on vaikeeeeeta on se nnniiiiin vaikeaaaa....

antaa kaikille syyllisille tuomiot YHDELLÄ KERTAA!!!

kahdelle saatiin tuomiot, mutta näistä heinäseiväs veljeksistä toisen tuomio jäi antamatta ja se käsitellään nyt siis perjantaina.

yrittikö suomen pesäpalloliitto eli sotkamon pesäpalloliitto jättää tämän jamo pojan rangaistukset antamatta ja sivuuttaa koko jutun, että jamo poikanen näytti keskisormea vastustajalle.

nyt sitten tämä käsitellään siis perjantaina.

mikä siinä toppatakkimiehet on niiiiiin vaikeaa antaa syyllisille yhdellä kertaa tuomiot.

ketkä siellä toppatakkiliitossa näitä asioita päättää?

aivan käsittämätöntä toimintaa!!

4

554

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pallopaita

      Sotkamon Pesäpalloliitto yritti lakaista Jamo-poikulin keskaritemput maton alle. Kun Urheiluruutu näytti ne kaikelle kansalle, oli kuitenkin pakko ottaa asia ikäänkuin käsiteltäväksi. Perjantaina sitten mietitään, miten voitaisiin olla tuomitsevinaan Jamo-poikuli siten, ettei iso-T vain suutu.

      • mafiA

        Ja PPL:n puheenjohtaja Unto Väisänen vielä käyttää veetto-oikeuttaan Sotkamon puolesta....!!!


    • niinpä niin

      Kyllä on taas kateus loistossaan....

    • jessus kuinka typerää

      Kaikki ylimääräiset rangaistukset mitä pesäpalloliitto tai sen munaton kurinpitopäällikkö antavat ovat ääriimäisen typeriä koska tuomarit tuomaroivat peliä niin se riittää. Kaikki ylimääräiset sanktiot joita pesäpalloliiton munaton kurinpitopäällikkö jakelee ovat etua Pattijoelle, siis pesäpalloliito toimii äärimmäisen puolueellisesti jakelemalla perusteettomia sanktioita Sotkamon ZSKA:n pelaajille. Jos joku joukkue on ollut hyvä jo vuodesta 1989 niin ei sitä siitä pidä rankaista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4890
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      190
      2278
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      37
      1908
    4. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1879
    5. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      23
      1618
    6. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      75
      1582
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1530
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1421
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      340
      1185
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1136
    Aihe