Löytyykö tätä enää Suomesta? Jostain olin lukevinani että Stockmannilla olisi?
Jumalainen Milka-suklaa
the world of Milka
73665
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Joskus Milkaa on saanut Citymarketin Mammuttimarkkinoilta. Seuraavat "mammarithan" on kai taas pian, mutta mitään takuuta Milkasta ei tietty voi antaa.. mutta on se mahdollista että sitä taas olisi.
Sitten olen täällä Turun seudulla nähnyt Milkaa tuolla Tarjoustalossa! Muualla en sitten olekaan, en edes Stokkalla.
Ei ole Stockallakaan tosiaan ollut (Helsingissä). Viimeksi näin Milkalta sellaisia täplikkäitä levyjä (ilmeisesti sekoitus valkoista ja maitosuklaata) Jyväskylän Minimanissa...
Ostin sellaista missä on valkosuklaa"täpliä" ja sellaista, jossa on moussea täytteenä. Aivan ihania!!!!!!! Euron/100g levy.
Löysin paikallisesta "maaseutu"marketista Milkaa eilen! Oli kahta laatua: sitä happy cows-juttua, jossa on maitosuklaata ja jotain valkosuklaaläiskiä seassa. Sitten on sellaista chocolate dessert-suklaata, jossa maitosuklaan sisältä löytyy kai joku moussetyyppinen juttu? En tiedä vielä, kun en ole sitä maistanut - ostin kyllä.
Happy cows-juttua en ostanut, vaan vain tätä dessert-hommaa. Minulla on huonoja kokemuksia valkosuklaan yhdistämisestä maitosuklaaseen. En tajua sitä pointtia, tuloksenahan on vain makea maitosuklaa. Vrt. fazerin isänmaallinen sinivalkoinen patukka. Tietysti tuo Milkan versio oli esteettinen näky, siitä pisteet kotiin.
Mietin, että pitäisiköhän käydä Citymarketissa. Jos siellä vaikka olisi muitakin Milkan levyjä. Oli tosi ylläri löytää täältä oman pikku kunnan alueelta Milkaa, yleensä sitä ei nimittäin pikku paikoista löydykään!
eli laivoilta ja lentokentiltä löytyy hyvin
Eli olin tänään ruokaostoksilla pudottaa silmät päästäni kun näin kolmea eri Milka-laatua makeishyllyllä! Laitoin jo jokaista kolmea koriin mutta taistelin vastaan:) Toivoinkin Milkaa jo joululahjaksi. Olisin kuitenkin syönyt kaikki tänä iltana.
En ole itse löytänyt Milka suklaata oikein mistään. Muistan syönneeni sitä vain Italiassa ja jossain missä en muista. Katsastin äsken Turun Citymarketin ja Tarjoustalon Länsikeskuksesta, mutta sieltä ei ainakaan löytynyt niitä. Tiedättekö mistä niitä saa tilattua halvimmalla ja helpoiten? Saako nykyisin laivalta tai jostain Suomen kaupasta niitä?