alumiinikattila

Onko kuoripottujen keitto al.kattilassa turvallista?
42269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mun alumiinikattila alko elämään. Se juttelee mulle.

Äänestä

Parhaat suurkeittiökattilat valmistaa Höyang (Nimi tosin hiukan väärin), mutta kaikki ne ovat alumiinisia,
joten keittele aivan rauhassa, niin tekevät ravintolatkin.

Äänestä
  • Ja vielä parhaat, kuten mitkä, ei se ei ole alumiinia:)

    Äänestä

  • kokki kokki kirjoitti:

    Ja vielä parhaat, kuten mitkä, ei se ei ole alumiinia:)

    Sanotuksi ymmärrettävästi, vai änkytätkö kuten Matti Vanhanen?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


patakattila kirjoitti:

Onko kuoripottujen keitto al.kattilassa turvallista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu