Terveee
Kitaristi Tampereelta hakee ei agrebloodlustdeathmetal bändiä, vaan enemmänkin kevyemmän musiikin tai mahdollisesti kevyemmän rockia soittavaa bändiä olis tähtäimessä.
Nuotinluku,musiikinteoria hallussa ja soittokamat löytyy, taustalauluakin tarvittaessa voidaan kokeilla. Aktiivista soittokokemusta parisen vuotta kasassa, pianoo soittelen kitaran lisäksi silloin tällöin. Vaikutteina ennen kaikkea red hot chili peppers, mutta myös lukuisat bändit aina iskelmästä hard rockiin ja on tullut kaikennäköisiin tyyleihin tutustuttua ja soittoni taipuu monenkinlaiseen tyyliin.
Mikäli kiinnostuit pistä ihmeessä viestiä ja katsotaan saadaanko aikaan jotain
Kitaristi etsii bändiä
3
345
Vastaukset
- make
Moi!
Vieläkö etsit bändiä. Meillä on ollut työpaikkabändi pystyssä ja olemme hieman luopuneet ajatuksesta, että se pysyisi kokonaan puhtaana työpaikkapändinä. Soitamme pop- ja rock -musaa (pink, HanoiRocks jne.). Meillä on kitaristi, mutta skittaa voisi olla paksumminkin ja joissain kohdissa olisi synallakin käyttöö. Treenikämppää ollaan bookkaamassa ja (sijais)rumpalia hakemassa. Eteen tulee PA-laitteiden hommaaminen. En ole puhunut tästä kenellekään vielä, kunhan ajatteli ensin tiedustella, että minkä ikäinen olet ja oletko vielä etsimässä bändiä.
t. Markku Siermala- Guitarist1
Tällä ois 11vuotias kitaristi vailla bändiä biisejä osaan soittaa jenni vartiaisesta Metallicaan.
Ikä: 11
Asuinpaikka: 05400,Jokela.
Kiinnostus ja taidot: Keskihyvä soittamaan, oppii nopeasti soittaa päivittäin noin. 2tuntia. - Guitarist1
Guitarist1 kirjoitti:
Tällä ois 11vuotias kitaristi vailla bändiä biisejä osaan soittaa jenni vartiaisesta Metallicaan.
Ikä: 11
Asuinpaikka: 05400,Jokela.
Kiinnostus ja taidot: Keskihyvä soittamaan, oppii nopeasti soittaa päivittäin noin. 2tuntia.Unohdin laittaa vielä äskeiseen viestiin että katsokaa ihmeessä lisätietoa sivulla: http://sites.google.com/site/kitaristivapaana ja tutustukaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121431
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881287Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1341028- 68964
- 39887
- 71863
- 97857
- 75836
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.53807Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39764