Homokauhua Lapin Kansassa

Millä vuosituhannella Lapissa oikein lestadiolaiset Lapin Kansan tilaajat elävät?

http://wap.iltasanomat.fi/news/?&id=1596801
4403
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

siellä. Lapin Kansa on sanomalehti eikä tarkoita samaa kuin lapin kansa me jotka asumme lapissa. Totta sinä nyt sen vissiin ymmärrät. Lehti on lehti ja kansa on ihmiset.

Äänestä
  • Kauhea paikka tällainen. Potkut antoi joku Alma Media toimari. Asuu vissiin kehäkolmosen sisäpuolella. Kai ne siellä paremmin tietää lapin kansan asenteet kun eivät uskaltaneet laittaa tällaista naista päätoimittajaksi. Surkia homma. Nytten pitäisi lappilaisten toeta että me halutaan tämä nainen PT:ksi vaikka mikä olisi. Että Me ei olla niitä asenteellisia ja jos henkilö on pätevä lehden päätoimittajaksi, niin siitä vaan.

    Äkkiä tulee mieleen, että olisko tässä tarkoituskin piettää lappilaiset asenteellisina ettei vahingossakaan uudistuttaisi.

    Äänestä

  • Hui Kamala kirjoitti:

    Kauhea paikka tällainen. Potkut antoi joku Alma Media toimari. Asuu vissiin kehäkolmosen sisäpuolella. Kai ne siellä paremmin tietää lapin kansan asenteet kun eivät uskaltaneet laittaa tällaista naista päätoimittajaksi. Surkia homma. Nytten pitäisi lappilaisten toeta että me halutaan tämä nainen PT:ksi vaikka mikä olisi. Että Me ei olla niitä asenteellisia ja jos henkilö on pätevä lehden päätoimittajaksi, niin siitä vaan.

    Äkkiä tulee mieleen, että olisko tässä tarkoituskin piettää lappilaiset asenteellisina ettei vahingossakaan uudistuttaisi.

    Lopetin juurin Lapin Kansan tilauksen. Se on ainoa keino osoittaa lehdelle oma mielipide erottamisasiasta.

    Äänestä

  • heimo haisto kirjoitti:

    Lopetin juurin Lapin Kansan tilauksen. Se on ainoa keino osoittaa lehdelle oma mielipide erottamisasiasta.

    No jopas meni tämä nimitys umpisolmuun.
    Ihan sma kumminpäin tahansa lehti tekee,
    niin erinäinen joukko ilmoittaa lopettavansa
    lehden tilauksen.

    Kysymys nyt kuuluukin, kummassa tapauksessa
    kato on isompi, jos JK lähtee tai jää?

    No vahinko lienee kuitenkin jo tapahtunut.
    Myöhäistä surra kaatunutta mitoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valkoinen poronpurija kirjoitti:

Millä vuosituhannella Lapissa oikein lestadiolaiset Lapin Kansan tilaajat elävät?

http://wap.iltasanomat.fi/news/?&id=1596801

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu