Tietääkö kukaan, minkä valmistajan kyseiset salmiakki autonrenkaat ovat?
http://www.karkkimix.composer.fi/eshop/categories/11/
ja sieltä rullaa vähän alaspäin.
Ja myydäänkö Tampereella?:)
Salmiakki autonrenkaat
9
2422
Vastaukset
Valmistajaa en ikävä ykyllä tiedä, mutta ainakin joskus olen noita renkaita ostanut rautatieaseman Makuunista. Nyt on kyllä makeisten syönti jäänyt vähemmälle, joten en pysty varmalla sanomaan, löytyykö niitä sieltä enää. Kannattaa kumminkin käydä tarkistamassa. Ovat maan hyviä :)
Joo olen siellä jo käynyt, muttei ainakaan nykyään siellä niitä ole. Olisi niin hyvä karkkipäivän karkki:)
- filkkarilainen
ruotsalaisen Bubsin valmistamia nameja, joita pitäisi löytyä kaikkien Filmtownien valikoimista... ;)
Eli siis ne eivät ole samoja autonrenkaita.. Niitä toisia olen nähnyt makuunissa, mutta maku on aivan erilainen.. Karkit ovat hieman pienempiä ja paljon suolaisempia..
Lahden karkkimixistä olen kerran hakenut karkkeja, mutta ny en ole lahteenpäin menossa.
Mutta Tampereelta?:/
- Marienhof
on ruotsalainen Toms, autonrenkaita on Suomessa myynnissä mm. Candykingissä eli niissä kauppojen (K-kaupat ym) irtokarkkihyllyissä.
http://www.candyking.com/Candyking/templates/Candyking_productPage.aspx?id=67564&epslanguage=SV
ärsyttää vaan, kun en missään candyking-paikassa näitä karkkeja ikinä näe!!
En vaan löydä!!!:((
- Salmiakkihullu
Sama juttu. Olen etsinyt niitä ihan sikana, mutta ei vaan, niin ei.
Viimeksi niitä sai vielä "Karkkipussi"-liikkeistä, mutta niitähän ei ole enää olemassa....
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on837677- 747524
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1666079Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist554976En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204159Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53900- 383612
- 313527
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1033236Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..163160