OPETTAJAT POIS

Opettajat ovat työssään penskojen kanssa tottuneet päsmäröimään ja olemmaan "oikeassa". Toisten aikuisten kanssa he ovat mahdottomia inisijöitä ja keskenkasvuisia diskuteeraajia. Nuo nulikat pois valtuustosta jos haluatte, että saatte toimivan valtuuston.
7752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kuinka monta opettajaa on valtuustossa, hallituksessa ja lautakunnissa. Jatketaan sitten keskustelua, jookos?

Äänestä
  • kansankynttilöistä niin alan laatimaan Tiitisen listaa.

    Äänestä

  • luonnehdintani kirjoitti:

    kansankynttilöistä niin alan laatimaan Tiitisen listaa.

    Luettele ensin puolueittain, montako tiskuteeraajaa siellä huseeraa, sitten jatketaan keskustelua, jos tarpeen.

    En halua nimiä, etkä voikaan niitä laittaa, vain määrät. Siinähän sen näkis, onko häiriöksi asti.
    - vai suolaksi? ;)

    Äänestä

  • .......:_

    Äänestä

  • hallituksen puheenjohtajasta kirjoitti:

    .......:_

    riveistä vahvasti siltä, ettei kyseinen hlö kovin suuria kannatuksia tulisi saamaan.

    Hai, onko se "hovissa" muuttunut?

    Entä lisää, tuohan oli vain yksi nimi.

    Ja oliko sinulla mielessäsi vain yksi puolue, listaa vain kaikki, tervettä rökitystä ennen vaaleja, kukapa sitä pahana pitäisi?

    Äänestä

myös siivoojat, laitosmiehet, kanslistit ja sihteerit jne. jne. Taitaisi kaventua kansalaisoikeudet liikaa. Kyllä nykykäytäntö, jossa JOHTAVAT virkamiehet on poissuljettu päätöksenteosta, on testattu ja hyväksi havaittu. Miksi juuri opettajat? Mitä pahaa he ovat Sinulle tehneet? Respektiä - ilman opettajia Sinäkään et kirjoittelisi täällä. Annetaan kaikille arvo ja kunnia. Ihminen itse säätää ja päättää, onko hän sen respektin arvoinen.

Äänestä
  • pahemman laisia besserwissereitä, ainakin osa heistä.

    Sitä en tiedä onko Tornion valtuustossa heitä juuri laisinkaan. Eipä taida olla.

    Eikä Tornion kunnallisdemokratian halvaantuneisuus kyllä mistään opettajista johdu. Se on varma asia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VALTUUSTOSTA kirjoitti:

Opettajat ovat työssään penskojen kanssa tottuneet päsmäröimään ja olemmaan "oikeassa". Toisten aikuisten kanssa he ovat mahdottomia inisijöitä ja keskenkasvuisia diskuteeraajia. Nuo nulikat pois valtuustosta jos haluatte, että saatte toimivan valtuuston.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu