Nieminen voitti Belluccin

turnausvoitto?

Voittaako Nieminen Tukholman turnauksen vuonna 2008? Seuraavaksi vastassa Clement.

8

467

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aina maistuu sei

      Ihan oikeesti!
      Ei toi Slussenin kisa oo yhtään sen hohdokkaampi kun mikään muukaan normaali ATP-kisa voittaja saa samat pointsit, mutta vähemmän fyrkkaa, kiitos Ruotsinkin kovan verotuksen, kuin kymmenistä muita kisoista.
      Mutta Jarkko tuskin voittaa - kiitos satapäisen känniläislauman, jotka lähtivät muka asiantuntevina faneina Jarkkoa kannustamaan. Päinvastoin, hävettää olla Kunglikassa suomalainen tällä viikolla. Lopettakaa se dokaaminen ja katsokaa pelejä ihan hiljaa, jookos?

    • kaavio auki

      2.kierros kaavio

      Nalbandian ARG 7 - Johansson SWE 771
      Montanes ESP 51 - Bastl SUI 327
      Nieminen FIN 33 - Clement FRA 86
      Acasuso ARG 47 - Hernandez ESP 83 (Hernandez voitti)

      Schüttler GER 34 - Lapentti ECU 78 (Schüttler voitti)
      Söderling SWE 35 - Monaco ARG 43
      Nishikori JPN 77 - Hrbaty SVK 396
      Ancic CRO 31 - Darcis BEL 58

    • ATP25

      Nieminen voittaa Tukholman kisan ja nousee sijalle 25. Ensi viikolla Jarkko voittaa 2 ottelua Madridissa ja nousee sijalle 20.

    • Hasi25

      Itse uskon että ottelut Arnaud Clementiä ja mahdollisesti Oscar Hernandezia vastaan tulee olemaan erittäin vaikeita. Tämä olisi nyt kun lottoa vetäisi, mutta ehkä nyt vähän paremmat kertoimet. Jos kaikki menee nappiin Nieminen menee välieriin Nalbandiania vastaan.
      Täytyy kuitenkin muistaa, että Arnaud Clement on aika lailla varjo entisestään kuten Jarkkokin.
      Oscar Hernandez on aika väritön ja hajuton, mutta
      pirun sitkeä vääntäjä ja saattaa hyvänä päivänä
      voittaa hyvinkin Jarkon tai Arnaud'n.

      Nalbandianin voitto Bobby Reynoldista vakuutti.
      Takoi perusjenkki-iskijän maanrakoon 6-1 6-1.
      Reynolds on kova pelaaja Challenger-turnauksissa.

      Muistakaa myös jos Nalbandian ja Nieminen kohtaa, että Nalbandian pelaa aina vahvan loppukauden.
      Esimerkiksi viime vuonna hän oli ylivoimaisesti paras pelaaja loppukaudesta.
      Alkaako Nalbandianin unelmapelit Tukholmasta???

      Kaavion alaosa on Tukholmassa piirun verran kovempi kuin yläosa. Siellä on mm. Mario Ancic, Kei Nishikori, Robin Söderling ja Rainer Schüttler.
      Periaatteessa kuka tahansa 14 pelaajasta jäljellä voi voittaa kisan lukuunottamatta jo pudonneita Jose Acasusoa ja Nicolas Lapenttia.

      Itse uskon, että turnauksen ainoa järjellä ajateltavissa oleva voittaja tulee olemaan ykkössijoitettu David Nalbandian.

      • ja jospa

        Nalpandi ei pelaakaan hyvää loppukautta, niin äijältä putoa ranking aikas lailla?
        Kukaan ei tiedä mitä ne äijät ite haluaa ja kuinka paljon niitä kiinnostaa pelit ja voitot.
        Osalle jäbiä se on vaan duuni, josta maksetaan ihan kivasti ja kun ei muutakaan oikein osaa tehdä, niin kyllä se 10 - 50.000 egee kuussa kannattaa ottaa pois kuleksimasta jos vähänkään viel osuu palloon.


    • seuraavat..

      lauantaina semifinaaleissa pelaavat

      (1)David Nalbandian vs. (3)Jarkko Nieminen

      (2)Mario Ancic vs. (4)Robin Söderling

      • tulospalvelua!

        Kannattaa oikein kunniamaininnalla kertoa kaikille, että joku täällä pitää näin vaikeasti saatavaa tietoa ajantasalla!
        Kerrottakoon viellä kaikkien semifinalistien Suomi-kytkennät: Jarkko asuu Helsingissä, Ancicilla on Jarkon vanha valmentaja, Söderlingillä on ollut suomalainen tyttöystävä (Hjalliksen veljentytär?) ja Nalbandian kalastaa suomalaisilla uistimilla, eli kyllä joku melkein suomalainen hoitaa tämänkin kisan!
        HYVÄ ME !


      • ovat pitäneet

        kutinsa, ei oo vedonlyöjät lahjonu näitä poikia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2253
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2187
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1875
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      12
      1436
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      80
      1408
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1387
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1160
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      63
      1139
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1010
    Aihe