Tumma suklaa

sydänsuruihin. Nyt se on testattu. Ennen tiedettiin vain sen fysikaaliset terveysvaikutukset, kuten kolestroliarvojen parantaminen.
5579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ja paskaa?

Äänestä
  • pysty. Tunsin yhden metsurin, joka käytti säännöllisesti suklaata, etenkin sitä sinistä ja silti kuoli sydänoireisiin jo 55-vuotiaana.

    Äänestä

  • silti ihmeisiin kirjoitti:

    pysty. Tunsin yhden metsurin, joka käytti säännöllisesti suklaata, etenkin sitä sinistä ja silti kuoli sydänoireisiin jo 55-vuotiaana.

    ole terveellistä, vaan tumma, paljon kaakaota sisältävä suklaa!
    Kannattaisikohan syödä vaikkapa jugurtin kanssa tuota kaakaojauhetta, tai valmistaa siitä aitoa kaakaojuomaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


auttaa kirjoitti:

sydänsuruihin. Nyt se on testattu. Ennen tiedettiin vain sen fysikaaliset terveysvaikutukset, kuten kolestroliarvojen parantaminen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu