KAUPUNGI TALOUDEN

Se on seuraavanlainen... Rakennuslupia ei saa myöntää asemakaava-alueiden ulkopuolelle kuin maataloutta varten. Kaikki muu on hölmöä puuhastelua. Lisäksi kaikki asemakaavaalueen ulkopuolelle halajavat pitäisi kastroida, etteivät he lisäänny kuin kanit.
4297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...typerien nettikommentoijien pakkokastrointia ja lobotomiaa. Jälkimmäinen tosin harvoin on tarpeen.

Äänestä
  • sattuuuuu...

    Äänestä

Muuta Kemiin. Siellä on toteutettu jo vastaavaa toimintaa kymmeniä vuosia...

Äänestä
  • Kemin ongelma on siinä ettei siellä ole ollut laikaan tontteja tarjolla, PAHVI

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


parannuskeino kirjoitti:

Se on seuraavanlainen... Rakennuslupia ei saa myöntää asemakaava-alueiden ulkopuolelle kuin maataloutta varten. Kaikki muu on hölmöä puuhastelua. Lisäksi kaikki asemakaavaalueen ulkopuolelle halajavat pitäisi kastroida, etteivät he lisäänny kuin kanit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu