Pirkan lihapullat!

Siis semmossia tavallisen näköisiä pikkusia eines-palleroita, mutta TODELLA hyvän makuisia.
Ei pärjää nää klunssiset saarioiset eikä hk:t likikään.. noh, Pirkan lihapullat onkin tehty Ruohtissa, taitaavat olla taas jossain meittiä parempia. (eikös niitä IKEAn lihapullia oo kehuttu..?)

(ps. ei TIETENKÄÄN pidä syödä eineksiä, ne on MYRKKYÄ! perunatkin suoraan maasta multineen poskeen juu.. = )
101858
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Lidlissäkin tein saman havainnon. Siellä kun on kanssa suomalaisia ja ruotsalaisia lihapullia. Ruotsalaiset ovat tosihyviä. Suomalaiset kuin jotain tunkkaista koiranruokaa söisi.

Äänestä
  • Vaikkakin ylleensä pelaan pingistä kaupan valmispullilla :o(
    Vaan joskus kun on kiire ja pitää oikaista
    ruuanlaitossa niin tuohan on sitten hyvä vinkki

    Äänestä

Tjaa-a, jos paskaa vertaa paskaan, niin kai se toinen paska voi maistua hitusen paremmalta kuin se toinen.

Kokeilisit opetella tehdä itse, yllätyt positiivisesti.

Äänestä
  • sinäkin vaan mieluummin lihapullia, terveellisimpiä ne on kun harrastamasi paskan jauhaminen..

    Äänestä

lihapulliin oikein lisätään kun seuraavana päivänä pierettää niin paljon ettei ihmisten ilmoilla kehtaa kulkea. Ruotsalaiset osaa lihapullan teon paljon paremmin. Esim ikean pakastelihapullat ei aiheuta mitään.

Äänestä

Mun mielestä ne on kamalia, niinkuin kaikki kaupan tuhansien kilon massoissa tehdyt valmislihapullat.
Mistähän se LIHA-sana tulee niitten pullien nimeen ??
Rasvaa, perunajauhoa ja jotain mausteenmössöä, joka yrittää peittää totuuden. Siinä se kaikki.

Äänestä

noi pirkan jauhelihapyörykät mitkä maksaa sen euron nii on aivan hirveetä roskaa siis edes eläimelle en syöttäisi. Miten hitossa ne edes myy noita kaupoissa.

Äänestä
  • Liian paljon jänteitä jauhettu sekaan sekä tietenkin broileria joka ei lihapullaan kuulu.

    Äänestä

Tehkää itte pullat! Paljon parempaa ja halvalla paljon!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VAU! kirjoitti:

Siis semmossia tavallisen näköisiä pikkusia eines-palleroita, mutta TODELLA hyvän makuisia.
Ei pärjää nää klunssiset saarioiset eikä hk:t likikään.. noh, Pirkan lihapullat onkin tehty Ruohtissa, taitaavat olla taas jossain meittiä parempia. (eikös niitä IKEAn lihapullia oo kehuttu..?)

(ps. ei TIETENKÄÄN pidä syödä eineksiä, ne on MYRKKYÄ! perunatkin suoraan maasta multineen poskeen juu.. = )

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu