Minkälainen päivä

luvassa huomiselle?
14367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

on ihan normipäivä. Aamulla duuniin ja kaupan kautta kotiin. Sit telkkaria ja palstaa. Ehkä myöhemmin saunaan.

Äänestä

Täys päivä töitä tyyliin kahdeksasta neljään ja sit kaverin taloon lyömään alaslaskuja kattoon. Siellä menee sit johki kuuteen tai kahdeksaan ja sen jälkeen varmaan saunaan ja palstalle tai nukkumaan. Ei urheilua huomiselle... ellei tuu myrsky vähän ennen kolmee ja laske mua pois töistä

Äänestä

Ei tarvitse herätä ennen kukon laulua :D Siis päivästä on pakko tulla loistava! :)

Pari miinuspuolta.. Se, että pitäisi mennä hammaslääkärille näyttämään purukalustoa.. Ja iltapäivällä ois yks palaveri missä pitäs jaksaa käydä kääntymässä..

Äänestä
  • "Ei tarvitse herätä ennen kukon laulua :D"

    ...

    Äänestä

  • UPDATE_8577284 kirjoitti:

    "Ei tarvitse herätä ennen kukon laulua :D"

    ...

    No hitto :)) Laulaks muuten hyvinki? :D

    *sitruuna alkaa oleen vähän yli väsy*

    Äänestä

ehkä todeta "Tänään ei sada yhtä paljon, mitä eilen" tai sitten "Tänään sataa enemmän mitä eilen."

Äänestä

Aamulla tenavat hoitoon ja yhdeksästä viiteen töissä. Ilta kotona ja varsin saunaan mennään :)

Äänestä

opintoretki tiedossa, toivottavasti enemmän positiivisia kuin negatiivisia yllätyksiä.

Niin, ja pienistä iloista puheen ollen. Ainaki on katto pään päällä ja saan ruokaa ja seksiä jos vaan haluan.

Äänestä
  • saisinpa minäkin :(

    Äänestä

jota olen odottanut kuin kuuta nousevaa :)

Äänestä

ennenkokematon

Äänestä

huomenna mun luo. Se on elämän suuri ilo.
...
...pitäiskö pienten ilojen listaan pistää toi, että se työpaikka huomennakin mua odottelee?

Äänestä

normikuvioiden lisäksi taas muuttojärjestelyitä..

Äänestä

Käydään pienemmän lapsen kanssa nyt päivällä katsomassa kavereita. Illemmalla lähdetään ehkä mummolaan ja illalla sovittiin menoa mieheni kanssa. Tänään ei ole töitä ja herätäkkään ei olisi tarvinnut vaan kun heräsin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


elämän pienet suuret ilot kirjoitti:

luvassa huomiselle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu