nibiru onkin totta hah!!!!

http://video.google.com/videoplay?docid=-6578438521104676713

mites nyt suu pannaan nibiru tulee sittenkin
81239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat
  • Tuo vain ja sitten me ollaan ok vaikka se menee ohitse. Suojakenttä on erittäin hyvä tämmöisissä tapauksissa, vai onko joku eri mieltä? Voidaanhan me lähtee pois ja tulla takasin katsomaan tuhoutunutta maapalloa.

    Äänestä

Usko Jeesukseen pelastaa, mutt atyuo uskominen nibiruun ei auttane onnelliseen elämään ketään!

Tietenkim tuollaisia voi tähtitieteilijä tutkia, jos on kiinostusta.

J akosmologisena ilmiönä kiinnostanee kaikebnlaisia hörhöjä. Viimeaikaiset perhesurmat saattavat olla tuollaiseen Nibiruun uskomisen seurauksia! Siis uusia lahkoja niinkuin auringontemppeliläisetkin! Luulisi tervehenkisten välttävän tuollaisia!

Äänestä
  • He uskovat kaikkien uskontojen olevan alun perin lähtöisin siitä ainoasta alkuperäisestä Mesopotamian ja Sumerin uskonnosta. Mitään uskontoa ei siis voi pitää suoranaisesti vääräoppisena. Jos se on edes mikään uskonto, niin se on uskoa uuden ajan alkuun. Uskonnon sijaan se on enemmänkin aitoa kiinnostusta ihmisen alkuperää kohtaan. Nibirulaiset haluavat sitä tutkia ja ottaa selville Totuuden. Ehkä he ovat hieman vainoharhaisia salaliittoteorioineen, mutta eipä siitä kellekään haittaa ole. Ei Nibirulaisilla ole edes johtajaa tai profeettaa, joka käskisi massaitsemurhaan, eikä sellaista tarvita. Uskonto erottaa ihmisiä, mutta Nibirulaiset haluavat olla yhtä kaikkien kanssa. Aito Nibirulaisuus on uskonnon nykymuodosta irrottautumista ja mielen avoimuutta. Kaikkea ei pidä uskoa sanasta sanaan, mitä Raamatussa valehdellaan. Sitä on muokattu useasti ajan kuluessa kirkon vallan vankistamiseksi. Eihän Jeesuskaan halunnut olla missään tekemisissä kirkon kanssa.

    Esimerkiksi: "Oliko Eeva Aadamin ainoa vaimo?" Ei, vaan sitä ennen oli Lilith. Kertooko Raamattu tätä? Ei! Alkuperäinen Raamattu sen kertoo ja niin myös Gilgamesh.

    http://www.skeptically.org/oldtestament/id18.html

    Nibirulainen ei ole ahdasmielinen Raamatun lukija tai lahkolainen, vaan on avoin sen suhteen, että on mahdollista, että Lilith oli ensimmäinen vaimo. Täytyy itse tajuta kysyä miksi, eikä vain seurata jotain lahkon johtajaa.

    Äänestä

  • ihmisten perhetragedioita. Ettekö te tolkuttomat pellet tajua, että jokaiselta vainajalta jää omaisia, joille tuollaiseen ilveilyyn törmääminen tuottaa tuskaa?

    Äänestä

Niin no, voihan sitä kaikella pelotella herkkiä ihmisiä, mutta kaikki tieteeliset faktat ja tilastolliset tosiasiat kyllä jäivät epäselviksi ja käsittelemättä (tahallaanko?).

Jos/kun tuollainen planeetta on olemassa, niin siitä, että se kulkisi noin läheltä maapalloa juuri vuonna 2012 ei ole mitään todisteita. On vain spekuloitu sellaisella mahdollisuudella tai että niin on mahdollisesti joskus tapahtunut. Muiden lähteiden mukaan kysenen planeetta viipeltää jossain Jupiterin ja Marsin välissä kerran 3600 vuodessa, siis varsin kaukana maasta ja auringosta. Veikkaan kyllä että ohi menee ja sittenhän onkin taas hiljaista seuraavat 3600 v!?


"The nibru planet is a planet which passes through our solar system betwen mars and jupiter every 3600 years. It is next exepected to be seen on december 21,2012."

Äänestä

Se, että hörhö puhuu puutaheinää amatöörivideolla, ei todista mitään.
Kiitos.

Äänestä

Tuo on komeetta jonka ohi pyyhkäisee, asteroidi, meteoriitti tai vastaavaa. Tuo voi olla myös kuu kuunpimennyksen aikaan, kuvan muokkauksella saa ihmeitä aikaan (kuu hohti punaisena pimmenyksen aikaan) Tuo voi olla myös HUONO kuva Venuksen yli kulusta auringon yli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mites suu pannaan kirjoitti:

http://video.google.com/videoplay?docid=-6578438521104676713

mites nyt suu pannaan nibiru tulee sittenkin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu