Yliopistotason älykkyydestä

Lainaus:
"Yliopostptasolla Äo voisi silloin olla Suomessa olevalla testillä mitattuna vaikkapa 115-135."

Mutta millä keskihajonnalla tuo on ilmoitettu?
Ei vaikutta tälläkään foorumilla kovin äly kukoistavan, kun puhutaan osamääristä, muttei ilmoiteta "millä mitattu".
3641
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aikoinaan käytettiin keskihajontana lukua 25. Ei se siitä varmasti ole paljon muuttunut, jos lainkaan. Täsmentäisikö joku tietävä!

Äänestä
  • todistelee kuinka älykkäitä on, kun viisaitten ei tartte. Auts...vyön alle...

    Äänestä

korkeakoulututkinnon suorittaneilla oli äo keskimääräisesti 115.onhan niitä 10 kysymyksen paskatestejä joista kaikki saa sen 120 muttakun ne eivät pidä paikkaansa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miten on? kirjoitti:

Lainaus:
"Yliopostptasolla Äo voisi silloin olla Suomessa olevalla testillä mitattuna vaikkapa 115-135."

Mutta millä keskihajonnalla tuo on ilmoitettu?
Ei vaikutta tälläkään foorumilla kovin äly kukoistavan, kun puhutaan osamääristä, muttei ilmoiteta "millä mitattu".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu