Tulin myöhään taas kerran työstä kotiin, meillä oli lapset ja mieheni siivonneet talon, lenkittäneet koirat ja ruoka oli valmiina. Ihanaa. Mies yllätti vielä kertomalla, että huomenillalla menemme kaksistaan syömään.
Vastaukset 10
- ne arjen
ihan pienet huomionosoitukset. Just tommoset et on siivottu jne... ja hellyys tietty.
- virkka
hipaisut ja se jos minua puolustaa muiden edessä.
- silloin tällöin
jotain muistutusta. Esim. tykkään saada pieniä lahjoja jne. Välillä tuntuu että mikään ei riitä, epäilen parisuhdettani ja toisen osapuolen sitoutumista jatkuvasti.
Varmaan ihanaa tulla kotiin kun siellä on hommat noin hyvin hanskassa eikä tarvii aloittaa toista työpäivää kotona. :)
Mullekin tulee rakastettu olo kun mies on tehnyt ruokaa. Jotenkin toi ruuan laitto toiselle on mun mielestäni tosi kaunis kaunis ele. Erityisesti silloin se lämmittää mieltä kun tulee väsyneenä ja nälkäisenä kotiin.
Muuten tunnen itseni rakastetuksi kun mies ottaa kädestä kiinni, halaa, pussaa tai muuten koskettaa arjen keskellä. Monesti ihan vaan katse riittää. :)- tstorotta
asiat. Esimerkiksi yksi asia, kun aamulla lähden töihin, niin huomaan että auton ikkunat on skrapattu valmiiksi. (mies lähtee tuntia aikaisemmin töihin). Pitkässä parisuhteessa osaa nauttia kaikista pienistä huomionosoituksista.
- En.kerro
Kyllä ne on noita arjessa näkyviä huomionosoituksia monesti. Tosin pitää muistaa itsekin huomioida samalla lailla. Mie esim. siivosin tänään valmiiksi kodin. Mies teki puolestaan ruuan.
Mutta vielä noita tärkeämpää on saada/antaa usein läheisyyttä ja vaikka pusu ihan yllättäin :) herätys.
- orpana-67
nykyinen rakkaani katsoo mua silmiin...Sen silmistä näkyy rakkaus.
- Yleensä
se on seksipalvelu =D
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 39665
- 86638
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s31580Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38537Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511- 34502
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?62495- 63491
- 68479