Kun ei ole ollut näillä palstoilla. Joku kirjoitteli että olisi nakkikipsalla joku täräyttänyt toisen lampun pimeäksi. Voisihan sitä yhdellä silmälläkin hoidella näitä asioita.
Kylläpä on Makeori saanut
kunnon pöllytyksen
8790
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Suomi24 on pistänyt sen boikottiin eli nulikka on jäähyllä. Ovat poistaneet valtaosan viesteistäkin. Aikansa se auko turpaansa ja vittuili kaikille. Sen siitä saa...kutti.
muut ovat kirjoitelleet nulikkamaisesti kuin make. make provosoi sanomalla ääneen samoja asioita joita yleisesti suomen syrjäseuduista puhutaan; väestökatoa sun muuta. ja tampiot provosoitui. vaahto suussa olette suoltaneet mitä sylki suuhun tuo ja kai mielestänne hyvinkin fiksusti. teidän älähdykset, kuten tuokin, on kyllä enemmän ärsyttäviä ja noloja kuin fiksuja. ei se tyhmä ole joka pomputtaa vaan se joka pomppii, make on vieny teitä kuin pässiä narussa. jos se on laitettu jäähylle niin se on teille itsellenne hyväksi, että pääse nöyryyttämään nickejänne. ai niin, eihän teillä mitään nickejä edes ole, paskahousupelkureilla.
lehmä
Välimerkkejä, ja aloittamalla pisteen jälkeen isolla. Nyt sinut on helppo tunnistaa kirjoitustyylistä.
hehehehehehehehehhheeeeeee
Siis ettekö vieläkään muka tajua tai huomannu mitään. Juttuhan meni niin, että se sai jäähyä galleriastaan, jossa oli asiatonta tekstiä. Ilmeisesti puhelinnumero ja mailiosote riitti sulkemaan gallerian.
Sen jälkeen kun oli "jäähyllä" se kirjotteli, mutta lopuksi tuli viesti missä kerrottiin käyneen huonosti ja jotain oven auki olemisesta. Tapaukseen liittyi kuulemma rikos ja sitte viesti poistettiin. Viestin oli pakostikin kirjoittanut täysin joku muu henkilö sen nickillä. Sen jälkeen koko nick poistui järjestelmästä, eikä kyseistä henkilöstä ole kuultu mitään. Ei ole nickiä, tajuatko?
On häirikkä Maken kirjoitus.Tutki tarkemmin viesti "enemmän täällä muut".Kirjoitustyylilleen täysin verrttavissa Maken aikaisempaan tuotantoon,esim samat toistuvat kirjoitusvirheet. Varmaankin rekisteröity nimimerkki, ja koneen ip-osoitteesta on pääsy sivuille estetty, mutta muita koneita löytyy. Make on paikkakunnallaan niin tunnettu henkilö, että jos joku olisi sen pistänyt "lihoiksi" silloin olisi siellä järjestetty kansanjuhlat.
minä olen ihan oikea kemijärveläinen nainen. voisinko todistaa sen sillä, että kemijärvellä on tänään pilvinen päivä, pakkasta -7 astetta. keskustan tiet lumipolanteella, joka alkaa jo yhden vuorokauden lumipeitteen jälkeen ainakin meidän kadun varrella näyttää jo hieman likaisenrusehtavalta. en nyt tästä viitsi lähteä enempää havainnoimaan todisteita kemijärvellä olostani kuin mitä ikkunasta näkyy, mutta usko pois.
eilen tuli mielenkiintoinen keskustelu a-talkissa nettikirjoittelusta. mukana oli suomi24:n toimitusjohtaja jussi halli, kansanedustaja ja netin ystävä jyrki kasvi, vähemmistövaltuutettu johanna suurpää sekä julkisen sanan neuvoston puheenjohtaja. näyttää siltä, että asiattomille nettiviesteille halutaan aidosti tehdä jotakin.
maken kohtalo kyllä kiinnostaa, minne mies lie joutunut. toivottavasti kaikki on hyvin.