Pyramidi löydetty

Tutkija (internet)

8

1464

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi jotain todistaa

      10000 vuotta vanhoista asioista 4300 vuotta vanha
      pyramidi?
      Pyramidin rakentamisen aikaanhan on siitä ajasta
      kulunut jo 5700 vuotta...

      • Tutkija (internet)

        Pyramidi on pitkän ja meitä korkeamman kulttuurin rakennelma. Luultavasti nykyinen Saharan alue on täynnänsä tämän hyvin korkean ihmiskunnan luomuksia. Platon puhui Atlantiksen kansasta. Menkää kaivamaan hiekkaa.


    • Jätä Tähtiportin katselu vä...

      "Tämä todistaa oikeaksi väitteen, että Afrikassa on ollut 10000 vuotta sitten sammunut monella tapaa meitä kehittyneempi ihmiskunta, jota historian kirjoitus ei halua tunnustaa."

      Afrikassa on arkeologisten todisteiden mukaan ollut katkeamaton asutus, joten mistään "sammuneesta ihmiskunnasta" on turha puhua. Samat ihmiset siellä edelleen asuvat.
      Pyramidin rakentaminen on hieno saavutus, mutta meitä kehittyneempi se ei ole ollut mikäli teknologiaa käytetään mittapuuna.

      • Tutkija (internet)

        Saharan ilmasto muuttui paratiisista autiomaaksi verrattain nopeasti, mutta on aivan totta että mekin polveudumme Saharan kansan rippeistä.


    • Kyseinen pyramidi on rakennettu useita satoja vuosia Gizan suurten pyramidien jälkeen. Linkittämässäsi uutisessa näkyvä pyramidi on Sakkaran porraspyramidi, joka rakennettiin paljon ennen Gizan pyramideja. Nyt löydetty oli kokonaan hautautunut hiekkaan ja kaivaukset näkyvät kuvan etualalla.

      Kannattaisi perehtyä Egyptin historiaan eikä riemastua turhista.

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Pyramidi

      • Tutkija (internet)

        Nämä ovat kuitenkin vain jäänteitä Saharan kansan kukoistuksesta, jotka on kaikki pystytetty suuren ilmastollisen muutoksen hajoitettua Saharan kansan. Saharasta tullaan vielä löytämään uskomattomia asioita jahka tutkimukset edistyvät.


    • Jälleen kerran

      Tervetuloa, löysit tiesi oikealle palstalle. Suomi24 on hihhuleita pullollaan joten hyvin sovit joukkoon. Joillain ei vaan älli riitä tajuamaan että kaikki mitä internetissä kirjoitetaan ei ole totta. Ja osa onnistuu ihan faktoistakin vetämään ihan vääriä johtopäätöksiä. Mutta hihhuloikaa vaan lisää, ei kukaan muu kuin samantasoinen hihhuli ota teitä vakavasti.

      • Tutkija (internet)

        Otan tämän kannusteena tutkijan tärkeällä urallani.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      242
      14303
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      57
      6623
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      77
      5509
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      301
      3995
    5. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      143
      3722
    6. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      128
      3702
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      91
      2227
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      17
      1577
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      162
      1420
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      344
      1365
    Aihe