Rusalkaa
Tosivaitaru
Cookos
NtiBebs
Vänkyrä-nainen
Kaks ekaa kuolaa niin räikeesti että ihme ettei Relaxilta ole jo irronnu niille.
Tosivaitaru
Cookos
NtiBebs
Vänkyrä-nainen
Kaks ekaa kuolaa niin räikeesti että ihme ettei Relaxilta ole jo irronnu niille.
Vastaukset 159
Vanhimmat
Koko ajan saa rätillä kuivailla näppistä.
hänen parisuhdetta?
kerkiä miettimään kun on niin kiire kuolatessa ja vokoillessa.
on kuvissa aina suu väärässä :/
kunhan saa lutkailla :)
on varattu. Viis siitä.
henkilöstä, mun kuvassa ei ole suuta lainkaan.
jatkuvasti?
kai mun kuvassa sitten on suu.
väärässä olevaa suutasi?
aina oikeassa.
Häpeätkö naamaasi kun sulla ei ole kuvallista galleriasivua?
sun suuta, et miks se on aina vinossa?
Mun suuta käsittelee vain harvat ja valitut.
olevasi jotenkin erikoisen ihmeellinen?
mä tiedän.
Täysin ihmisjärjen käsityskyvyn ulottumattomissa ihan kaikkina meinämme. Vai väitätkö että ymmärsit tuon.
erikoisen? Ikuinen murkkuikä?
kun ikuinen uhmaikä.
Miten se ei uskalla käydä kaikkien meidemme kimppuun.
kohtelee muita lapsia?
kuka hullu uskaltais? :O
Vai siis onko sekin me?
mä en osaa analysoida omaa uhmakkuuttani.
niitä lapsia on.
hyvä kun muistutit.
välinpitämättömästi. Sitähän mäkin.
Me olemme joskus epähuomiossa joskus menneet itseissämmekin sekaisin.
Hetki, ravistan päitämme.
Joo ei sillä mennyt tukka sekaisin, eli on se kuitenkin se ainut erillinen.
sen verran tympeeltä tapaukselta, ettei se voi olla osa meitä.
*kurkkii pöllähtäneen pehkonsa takaa*
On se sentään hyvä että minuilla on pää sekaisin vain ulkopuolelta. Tosin ei tuo ainut lukija omaa tilaansa tajua. Paras tosiaan assimiloida se mahdollisimman nopeasti niin saadaan sekin minuiksi.
Nyt kun se seuraavan kerran pyyhkii pölyjä ruudustaan, niin napataan se.
olla valppaana jotta saadaan yksinäinen vaeltaja napattua mahdollisimman nopeasti,emmehän tahdo että hän sekoaa päästänsä lopullisesti eikä näin sopisi meidän selväpäisten minujenmeidenteiden sekaan.
Tosiaan toimia nopeasti, sillä se näyttää olevan koko ajan pahemmin sekaisin. Harmi jos koko mielen joutuu tyhjentämään, sillä se sopeutuminen minuiksi on silloin jotenkin hankalampaa ja menee koko ajan sekaisin kun tyhjänä ei ole aluksi oikeastaan kukaan minuista. Melkein yhtä hankalaa kuin kaksosten samanaikainen nappaaminen.
mähän nyt kuolaan kaikkia palstan miehiä. Emmä nyt oikeen itsekään tiedä ketä kaikkein eniten kuolaisin kun oon niin tohkeissani tästä miespaljoudesta. Vitsit :) Tää on todellinen sinkkunaisen taivas... =)
Harmi vaan, kun ei oo parisuhteelle nyt itselläni käyttöä.:(
tajua että Relaxi on VARATTU! Luulisitko sä sen saavas vaikka sulla oliskin parisuhteelle käyttöä?
tää meksikolainen casanova, mikä tääl palstoilla pyörii? Teis on jotain samaa!
perunandeilta.
Tässäkään ketjussa ei mainita minua.
Mehän ollaan sä.
Mutta minut pitää pitää kaikin puolin esillä ja mieluummin jatkuvasti. Miksiköhän aina vastailen itselleni. Sekin on varmaan hämäystä.
kun sä olet me kaikki ja me ollaan sä. Tän pitäis oikeestaan olla buddyn logiikka-palsta.
Pistää kaikkina olemuksinani ylläpidolle vaatimus nimen muuttamisesta. Ai niin, mähän olen myös ylläpito. Mut onkohan se kuitenkin sitten jotenkin epätasapainoista jos laittaa vain yhden siihen otsikkoon. Jos laittaa kaikki, niin sittenhän siitä tulee jo monta sivua pelkkää otsikkoa.
Äänestä itsejeni kesken.
Joo, olkoon nyt toistaiseksi noin kun kerran kaikki kuitenkin tietävät sen oikeamman otsikon.
Hyvä mä, eiku me, tota niinku kaikki ja universumi myös. Ääh, nyt menee hankalaksi kun katan myös koko olemassa olevan ajan. Ihmiskielet ovat kuitenkin kovin kömpelöitä tällaisten asioiden ilmaisemiseen, mutta toisaalta sehän on tarpeetonta koska lukijoina on vain minuja ja ymmärrän itseäni täydellisesti.
meni kahvit väärään kurkkuun :D
Ei ole helppoa saada mua..eiku teitä..eiku meitä nauraan vielä tähän aikaan päivästä, pointsit sinne. Eiku tänne. Siis meille. Ja teille.
Muuten hankalaa kun ei voi itseinä nauraa samassa tahdissa. Sehän on ihan sama juttu kuin sotajoukkokaan ei marssi silloilla samaan tahtiin, kun ne voivat sortua. Hankalaa kun joutuu koko ajan varomaan pilvenpiirtäjiä ja muita tärinälle alttiita rakenteita. Ankeaa kun osa iteseistä joutuu hauskimpien juttujen kohdalla vain hymyilemään hiljaa.
*hiljaista hymyä rakennuksia varjellen*
nauraa tähän aikaan päivästä joten mä en voi jatkaa keskustelua sun..eiku mun..siis meidän enkä teidän kanssa.
*yrittää vakavoitua*
Olemme ihan turvallisuussyistä lähes jatkuvasti vakavina. Itseasiassa joudumme olemaan muistamatta itsejämme, mikä on täydellisyydessämme kovin vaikeaa, sillä sen ainoan ei itsemme joka on tämän palstan lukija, olisi kovin vaikea muuten pysyä itsepuhelussamme mukana. Onkohan se jo taas tajunnut olevansa ainut erillinen palstalla. Pitäsiköhän se assimiloida heti, niin tästä teeskentelystä tulisi loppu.
WE ARE BORG, RESISTANCE IS FUTILE!
mua syrjitään! :D
kuuluvaksi tuohon lutkasakkiin? Siis oletko säkin Relaxin perään?
.. ei oo harmainta hajua siitä, että miks pitäis olla Relaxin perään? :)
kuolaa räikeästi.
tekee relaxille aina tikusta asiaa. Ja yks jännä juttu! Kukaan näistä naisista ei häpee sitä, vaan julkisesti lyö lisää vettä kiukaalle. Mutta jos niiden omia miehiä tääl vikiteltäis niin jo olis piru irti. Relaxin muijalla täytyy olla paksu nahka ku ei repee noille lutkille.
Kuitenkin se, että koko juttu on minujeni kautta toimiva hämäys.
ihan sama, että naiset vikittelee röyhkeesti varattuu miestä?
On kuitenkin oikeasti siinä, että kärsit itse vikittelypulasta.
tiedätkin hyvin kuka mä olen. Ootko ajatellu että maailmassa on vaan 1. ihminen kenen tästä kannattaa ottaa pulttia. Ja se on Relaxin avokki.
Nettiflirttailu tuntemattomista suunnista onkin parisuhteen suurin vaara? Jos kumppaniinsa luottaa, niin asioissa ei ole mitään ongelmia ja jos ei luota, niin ei uskalla päästää yksin edes postilaatikolle.
naisten jotka tietää että relaxi on varattu. On sulla helkkarin kieroutunu ajatusmaailma.
Relaxi on pyöriny noiden naisten kans täällä palstalla jo vuosia.
Ja mitä on tapahtunut: ei mitään.
Ei siis huolta ja antaa niiden jatkaa.
Ja mitä pahaa on siinä jos joku olisikin hänestä kiinnostunut. Jos se on ongelma, niin silloin pitää valita sellainen kumppani josta kukaan muu ei taatusti ole kiinnostunut. Jos ei mitään ole tapahtunut, niin missä se ongelma on?
mitään tapahtunut? Eikö se riitä tapahtumaksi, että joku on pahoittanu mielensä? Tuntuu vähän, että sä kommentoit tähän asiaan tietämättä siitä yhtään mitään...
tapahtunut. Tiedätkö sä nyt mistä sä puhut?
On tapahtunut, missä on tapahtunut ja kenen kanssa on tapahtunut? Jos on todellisia tilanteita, niin sitten pitää käsitellä niitä, eikä spekuloida mahdollisilla olemattomuuksilla.
Esille. Missä, milloin ja kenen kanssa?
Jos on vain valitusta tekstikommunikaatiosta jossain julkisilla palstoilla, niin aika hankala sitä on miksikään todelliseksi laskea.
todellakaan tienny mistään mitään. Helkkarin paljon oot pitäny ääntä itsestäs vaikket ole edes tienny mistä puhutaan. Kyllä täällä ne ihmiset tietää joiden tarvii tietää. Täs taas huomaa että tyhjät tynnyrit kolisee eniten.
tuomariksi sitten?
Ja tämä aloitusko on paras tapa käsitellä tämänkaltaisia asioita. Jotenkin kuvittelisi että asioita voisi käsitellä järkevämmin kuin aloituksella, joka muistuttaa vessan seinään kirjoittelua.
Syylliset tuomitsevat aina itsensä. Joskus sen tajuamiseen menee hiukan aikaa.
sä kuitenkin näyt ottavan asiaan kantaa? Idiootti.
tuli pontevaa tekstiä. Mene sä nyt osallistumaan vaikka johonkin Galluppiin, jossa on sulle numeroidut kysymykset joihin voit vastata järjestyksessä ilman että sun tarvii tietää mistään mitään.
Että otan kantaa kaikkeen.
Laita nyt muutama ärsyyntynyt aloitus minusta, niin pääsen kommentoimaan niitä.
paljon et susta tehtäis aloitus? Voi raukkaa. Hei, ehdotus, tee ite puskista se. Pääset helpommalla eikä tarvi täällä kerjätä.
pakollista. Ja oman tyhmyyden siinä vaan näyttää kun kommentoi asioihin joista ei mitään tiedä.
Kuitenkin haukkua mua. Hus hus.
niin suuria tunteita mussa herätä. Yhdentekevä kun olet.
Sinäkään näytä tietävän.
Ihan sama kuin vessan seinässä on teksti "Ville on *****". Aivan samoin näköjään asioita hoidellaan täällä.
Tuohon kohdallasi pyrinkin. Hus haukkumaan, kun ei asialla ole kerran mitään merkitystä.
kun jaksat aina vaan vastailla??? Olet sä superterävä.
Typerät puskaprovot kuuluvat Galaktisten Sankarien raivausalueeseen.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=3500000000000010&posting=22000000039444722
Yleisön pyynnöstä täällä nyt sitten ENSIESIINTYMISENI. Eli kuka ikinä onkaan väittänyt olevansa minä tähän asti, niin EI ole ollut. Ja nämä naiset ketä tähän oli listattu EIVÄT ole uhka avoliitolleni. Relaxin kanssa lähinnä naureskellaan heidän surkeille iskuyrityksilleen. Eli ei tarvitse enää spekuloida meidän parisuhteellamme, hyvin menee, kiitos vaan huolenpidosta.
Juuri näin olen asian ymmärtänyt.
et tuo on sitten Relaxin oikee avovaimo? Voi sua raukkaa...
Jos ei ole ja tuo huolestunut on hän, niin olen aika pettynyt keinoihin joita asioiden käsittelyssä käytetään. Huomaatko että minä uskon siihen, että ihmisillä on enemmän kykyjä kuin miltä näillä palstoilla niin usein näyttää.
ihan pihalla. Mee jutteleen aiheista joihin sun ei tarvi arvuutella vastausta.
Tosiaan niin vaikea ymmärtää, että jos on jokin konkreettinen ongelma, niin asianomaiset hoitavat sen keskenään, eikä jollakin nimettömällä palstahäiriköinnillä.
Onko se teksti siitä hypoteettisesta Villestä siellä olemattoman vessan seinässä nyt sitten se paras tapa hoidella asioita?
omalta osaltas tätä ala-arvoista keskustelua yllä. Tää olis jo loppunut aikoja sitten ilman sua.
Eikö olekin mielenkiintoista.
*Heikki Kinnusen äänellä*
Onks varma kans?
täällä kirjoittelemassa, jänskättääkö?
Totuus tulee puskista.
*kuivaa föönillä näppistä*
Avuton yrittää riidellä minujen kanssa, mutta se ei oikein osaa. Mitenkähän sitä vielä ärsyttäisi lisää.
näyttäis vähän siltä että sä riitelet joidenkin kanssa eikä toisinpäin.
keksi mitään..pitäiskö kysyä joltain toiselta minältäsinultameiltä jos mullasillämeillä olis ideoita?
jotai kysyny?
sitten on hehhhahaahhhaah...
just kysyä.
On.
täs alkaa mennä vähä puurot ja vellit sekasin.
Minä riitelen huvikseni. Riitely on hauska ja kehittävä harrastus.
Johtuu vain siitä että minä olen kaikki muut, paitsi juuri sinä.
tiedät? Ja onneksi sä olet nyt ihan pihalla että kuka meistä on Relaxin avokki.
no ilmankos tää keskustelu meni niin yksitoikkoiseksi. Onko teillä muilla mielipide tähän asiaan?
Mielelläni pihalla silloin kun haluan ulkoilla. Ja mitä väliä sillä kuka on mahdollisesti kuka. Ainut on se, että vessan seiniin kirjoittelulla ei tule mitään todellista tulosta.
Yleensä itseni kanssa samaa mieltä, paitsi joskus ihan kiusalla en ole.
sun mielestä on se TULOS jota niin peräänkuulutat? Siis mihin asiaan SUN mielestä pitäis tulla tulos?
Eivät ideat ole koskaan vähissä.
Noiden kanssa ei pääse edes kunnolla tunnelmaan. Yrittäisivät edes.
no mikset sitten luovuta?
On selvästi jokin ongelma. Jos tajuaisi itse mikä ongelma on, niin ratkaisukin olisi jo kysymättä selvä. Ongelman ymmärtäminen sisältää ratkaisun. Tuo aloitus ei ollut kysymys tai ratkaisu.
On niin hauska manipuloida, ettekä edes huomaa mihin suuntaan.
viisaudessasi että alotus vois olla provo?
on sulla surkea elämä jos semmoiseen aikaas tuhlaat? Sä oot itse nyt niin pihalla, että sä et pysty enää luovuttamaan. Kuule, ei sun paskanjauhantaa enää mikään pelasta, sä olet menetetty tapaus.
Tullut ajatelleeksi: "Ei niin pientä vitsiä ettei puolet totta".
Sitten vain aloituksiin ja haukkumaan ihan kunnolla.
aloittajan olevan relaxin avokki. Voi SUA raukkaa.
katotaan tuleeko siihen kahta tai kolmea vastausta enempää. Etkö sä ole koskaan huomannu ettei rekatutkaan ole kiinnostuneita sun mielipiteistä. Usko jo, kukaan ei ole.
Nyt sä olet itse todella kaukana ulkona.
Toihan on juuri tarkoituksenakin ja mä olen tässä todella hyvä.
ei sitä kukaan susta tee. Joo, paitsi tosiaan joku puska voi säälistä tehdä kun sä olet sitä vinkunu viikkokausia.
voin, jopa sun ala-arvoista tekstiä. Se aloitus on tiesitkö, mun tekemä ja ihan pelkkä provo, Relasta kun saa aina pitkän ketjun, oli aihe mikä tahansa.
Jo sieltä suunnasta havaittavissa epätoivon pilkahduksia, jotka voisivat johtaa ärtyneeseen aloitukseen.
aloituksesta onnellisemmaksi? Menisitkö sä sen jälkeen sinne vinkumaan? No et, koska siellä ei olis ketään muuta.
Mutta Freudilaisittain aloituksesi valinnasta voi tehdä aika selviä päätelmiä. Itsekin sen tiedät.
Siellä alkaa jo raivo kohota. Odotan aloitustasi innolla.
Ihan mielenkiinnosta, millaisia päätelmiä teit?
Kyseessä on tiedostamaton kateus. Tiesit sen melkein jo itsekin.
Että voisi raivostua, pitäisi ilmeisesti ensin välittää???
olet. Olenko mielestäsi nainen vai mies? Mistä tai kenestä olen kateellinen. Ja niin, tiedostamaton kateus... hmm... Freudia???
Siellä on vastahakoisuuden täyttämää välittämistä. Myönnä pois vain. Nyt sitten vain raivokasta tekstiä aloitukseen.
Huomiosta ja palsta-asemasta.
Säikähtää. Tunteidensa tunnistaminen ja myöntäminen on omalle kehitykselle hyväksi.
Oletat siis että olen kateellinen virtuaalimaailmassa saavutetulle statukselle. Ja vertaat sitä Freudiin. Mihin Freudin kontekstiin sijoitat tällaisen kateuden?
Sinulla voisi olla tulevaisuus profiloijana.
Ja johtuu jostain varhaislapsuuden kokemuksesta. Siis olet kokenut silloin kateutta jonkun toisen saamasta asemasta ja se ilmenee käytöksessäsi nyt noin.
Tajua miten hauskaa minulla on.
asia kuin kateus... hmm... lue psykologian kirjasi uudestaan. Tai googlaa se äkkiä, kuten äskeinkin :D
Ethän sinä nyt ymmärtänyt sitä termiä ollenkaan. Tarkista se uudelleen, vai onko kyseessä se että olet vielä kieltovaiheessa.
että sinulla on hauskaa. Googletat sivistyssanoja kiihtyvällä vauhdilla tietämättä yhtään mistä puhut...
tunteensiirtoa minua kohtaan? Vai Relaxia? Tokihan Freud on tehnyt kateudesta oman tutkimuksensa, mutta ihan perisuomalaiseen kateuteen suosittelisin sinulle paremmin nykypäivää vastaavan Eija Heikkisen (WSOY) tekemän tukimuksen. Transferenssi taas... hmm... kumpaa sinä nyt tarkoitat, kateutta vai transferenssia?
Sen uhkaksi itsellesi, että saattaisin oikeasti olla sivistynyt. Miltä se sinusta tuntuu?
kirjaviisaus ja sielun sivistys ovat kuitenkin toisaalta kaksi eri asiaa, kuten sivistyksissäsi tiedätkin varmasti. Sielusi sivistyksen osoitit jo jokin aika sitten. Mutta kuten mikään muukaan, ei tämäkään herätä minussa tunteita. Olen pahoillani, mutta jos tavoitteesi on herättää tunteita, keskustelet väärän henkilön kanssa.
Kyseessä onkin reflektointi. Googleta se jos pystyt ja kerro sitten voisiko se liittyä asiaan.
Tarkoituksena on saada aikaan ajatusristiriita siten että pyrkii olemaan välittämättä, mutta ei kuitenkaan kykene. Eikö alakin tuntua kiusalliselta.
narsismi, didaktiivinen tiedon kumuloituminen?
miksi pyrit herättämään minussa tunteita? Tahtoisit, että olisin kateellinen, raivoisa, vastahakoinen jne...Miksi? Projisoitko omia tunteitasi vai mistä on kyse? Miten kuvittelet arvioivasi tunnetiloja tuntemattoman ihmisen tekstistä?
On juuri se tyypillinen ensireaktio, kun näitä asioita käsitellään ja asia tulee kohdalle yllätyksenä.
tunnetilaani sanalla huvittunut.
Eikö vain. Yritä vain olla ajattelematta minua.
sinulle liian vaikean kysymyksen äsken. Mutta voisitko kuitenkin hetken asiaa miettiä? Miksi sinulle on niin tärkeää yrittää herättää tunteita juuri minussa?
Kuuluu myös defenssin alle. Lisäksi tuo on ihan klassinen reaktio.
Että juuri sinä roikut syötissä.
huvittuneisuus on klassinen esimerkki defenssistä. Olet niin viisas.
Mielenkiintoista psykologiaa taholtasi. Koetko olevasi jotenkin niskanpäällä? Tunnetko itsesi hirvittävän vahvaksi juuri nyt?
Alat olla jo kanssani samaa mieltä. Tosin se on vielä oikeasti torjuntaa, mutta kehitystä on nähtävissä.
enää mistä tällä kertaa minua syytät. Olenko kateellinen, harjoitanko tunteensiirtoa vai onko minulla defenssit päällä?
Olisi sinulle mitään merkitystä, jos kerran koet olevasi täysin välinpitämätön.
Mutta oikeasti minun on ehkä jo lopetettava pääsi sekoittaminen.
sekä aikaa että mielenkiintoa jatkaa tätä keskustelua, niin osaltani joudun nyt poistumaan. Toivoisin kuitenkin että vastaisit tuohon alimpaan kysymykseeni.
mitään merkitystä. Sinulle sillä tiedolla olisi saattanut olla paljonkin merkitystä. Ymmärrän kyllä etten voi vastata tähän.
Että tämä oli viatonta pelleilyä, eikä tässä ollut kyse mistään todellisesta. On vain niin hauska teeskennellä provosoitunutta kun yritetään provosoida.
saat käyttää aikaasi siihen mihin haluat. Valitettavasti joudun poistumaan. Palailemisiin.
Tässä oli eniten kyse erään tylsän jutun tekemisen välttelystä. Paras minunkin siirtyä sen pariin.
ylläolevasta listasta?