Mulle kävi niin että spagettilaatikossa oli pelkkää kastiketta eikä sitä spagettia, jos valitan Saarioisille, voinko saada jotain tuotehyvitystä? Onko joku saanut Saarioisilta jotain? Mitä? Uuden laatikon? Lahjakortin? Muuta? Mitä?
reklamointi Saarioisille?
5
1919
Vastaukset
- saanut
Saarioiselta 6 mm:n pultin, joka oli pari senttiä pitkä, pitsan mukana. Ehkä pyytävät palauttamaan osan, että vehkeet toimisivat paremmin.
- "Meidän äidin tekemää?...
Erehdyin kerran ostamaan broileripastaa, jossa ei ollut milligrammaakaan broileria, kuivaa pastaa vain.
Annoin palautetta tuotteesta Saarioiselle, en siksi, että saisin hölmöydestäni korvausta (hölmö ostaa valmiseineksiä), vaan periaatteesta, tuote oli mielestäni niin surkea.
Ajattelin kuitenkin valmistajankin kannalta, että ehkä valmistusprosessissa on se broileri jäänyt vahingossa pois, että seuraavalla kerralla painaisivat tuotannossa sitäkin "nappia", josta lähtee broileria sekaan, kun kannessa kerran lukee niin.
Sain 5€:n lahjakortin Saarioisten tuotteille.
- että...
Saarioinen lähettää paluupostissa paketin spagettia.
- burgeri ilman pihviä
Pitäisi kai olla sula mahdottomuus, että tuollainen tuote menee hihnalta läpi. Kai ne kaikki punnitaan?
Kotona houomasin. Valitin. Sain hyvityskupongin, mikä olisi ollut lunastettava 3 kk sisällä. Se vaan, että se kuponki oli jo tullessaan yli vuoden vanha viimeisen käyttöpäivän.
Kupongilla olisi saanut hintahyvityksen ostamastaan HK:n tuotteesta. Kuponkiin olisi pitänyt hakea kaupan osaston vastaavan allekirjoitus ja palautusta olisi pitänyt hakea ei kassalta vaan neuvonnasta.
Jäi hyvitykset hakematta. Ois kyllä pitänyt vaivautua. Pahimpaan ruuhka-aikaan vaan isoon markettiin säätämään ja allekirjoituksia metsästämään.
Todella asiakasta kunnioittavaa.
Jäi vähän fiilis, että se oli mun vika se pihvitön burgeri. - Anonyymi
Saarioisten makslaatikko oli aiemmin Suomen paras maksalaatikko. Nyt siinä oli riisin tilalla jotain kovaa. Sian maksan tilalla oli broilerin maksaa, onko se halvempaa kuin sian.
Broilerin maksassa on älyttömän paljon naispuolisia hormooneita, keskittyvät maksaan!
Laatikossa ei ollut edes rusinoita, ne on kai kustannussyistä jätetty pois! Aiemmin laatikko oli mehevää, nyt kuivaa! Ennen Forssan laatikko oli Suomen huonoin, Saarioisten
menee nyt vielä sen alapuolelle! Onko teidän etunne mukaista huonontaa tuotetta näin paljon? Olen valmistanut ruokaa armeijassa ja YK-joukoissa, Ravintoloissa Suomessa ja Ruotsissa, sekä laivoissa. Jos olisin valmistanut näin huonoa ruokaa, minut olisi heitetty mereen! Laatikkoon olisi pitänyt laittaa siirappia,meiramia, valkopippuria ja paistettua sipulia.Olen opettanut ravintolakouluissa. Te ette osaa valmistaa ruokaa ollenkaan! Pizzoja teillä valmistetaan paljon. Minulla on keliakia, niin en syö pizzoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1832570Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki372430Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from582129- 1082083
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276702034Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen402030Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la631384- 1251205
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei241117- 55968