Uusi pallomalli..

Kari täs taas

Onko jo testannut porukka? Se muistuttaa lähinnä beachpalloa.. Mitään mielipidettä ko pallosta? Mielestäni aika syvältä. Pallo liitää alakautta syötössäkin jo miten sattuu (siis nosto ihan helkkarin vaikeeta). Ainoo hyvä puoli on etei siihen saa voimaa. Tai hyvä ja hyvä puoli. Ennen pallon kimmoisuus annoi vauhtia palloon vaikka lyönti ei ihan paras ollutkaan. nyt lyönti tuntuua aina ihan "lussulta".

2

1061

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Leijasyöttäjä

      Olen kerran pelannut uudella Mikasalla ja kyllä se vähän oudolta tuntui. Pinta tuntui aika kovalta ja kimmottomalta. Lyödä pitää kovaa ennenkuin se lähtee mihinkään. Lento tuntuu kuitenkin aika vakaalta ja sormilyönnillä käsittely onnistuu hyvin. Ilmeisesti paine pitää olla oikea, että on hyvä. Toivottavasti paranee muutaman käyttökerran jälkeen.

    • sama pallon pomputtaja

      Kukaan tästä asiasta? Kai nyt pelaajien pitäisi päättää millä välineillä pelataan? Ko. pallo on siis ihan perseestä ja vuoden parin päästä sen kanssa on pelattava aina ja kaikkialla. Vai olenko väärässä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      164
      11541
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8142
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      57
      6033
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      166
      4987
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      21
      4757
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      39
      4394
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      105
      4300
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      103
      3669
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3290
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1791
    Aihe