Pizza vai pissa :)

kantis-koo

Tilasinpa paikallisesta karvakäsipizzeriasta tänään lounaspizzan. Kotona kun avasin laatikon, sisältö haisi ihan kuselta! Maku oli kyllä hyvä, oikeastaan parempi kuin mitä olin tilannut: tonnikala oli väkevän suolaista, kuin olisi puolet ollut anjovista (nam!) mukana, ja välistä sattui suuhun jotain makeaa kuin olisi ananasta ollut hippunen. En nyt siis varsinaisesti ole tyytymätön, kunhan ihmettelen, mitä oikein tuli syötyä. Oliko diabeetikko-kokilta jäänyt vessareissun jälkeen kädet pesemättä? Aion kyllä käydä samassa paikassa jatkossakin; ties mitä mielenkiintoisia makuelämyksiä siellä vielä kohtaankin ;)

2

670

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huoleton-onni

      Elintarvikkeiden valmistus ja myynti on viranomaisten tarkassa valvonnassa. Ole siis huoleti, et ole syönyt mitään ravinnoksi kelpaamatonta.

      • Döfasi

        Purkitettu tonnikala uunissa käytyään tuoksahtaa lievästi pissalta. Muuten, suomeksi voimme sanoa pizzaa ihan reilusti vain pitsaksi, jees!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      54
      4816
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      177
      4328
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      133
      3983
    4. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3922
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      49
      3711
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      79
      3528
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      99
      3084
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2905
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2736
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      17
      2524
    Aihe