Tilasinpa paikallisesta karvakäsipizzeriasta tänään lounaspizzan. Kotona kun avasin laatikon, sisältö haisi ihan kuselta! Maku oli kyllä hyvä, oikeastaan parempi kuin mitä olin tilannut: tonnikala oli väkevän suolaista, kuin olisi puolet ollut anjovista (nam!) mukana, ja välistä sattui suuhun jotain makeaa kuin olisi ananasta ollut hippunen. En nyt siis varsinaisesti ole tyytymätön, kunhan ihmettelen, mitä oikein tuli syötyä. Oliko diabeetikko-kokilta jäänyt vessareissun jälkeen kädet pesemättä? Aion kyllä käydä samassa paikassa jatkossakin; ties mitä mielenkiintoisia makuelämyksiä siellä vielä kohtaankin ;)
Vastaukset 2
- huoleton-onni
Elintarvikkeiden valmistus ja myynti on viranomaisten tarkassa valvonnassa. Ole siis huoleti, et ole syönyt mitään ravinnoksi kelpaamatonta.
- Döfasi
Purkitettu tonnikala uunissa käytyään tuoksahtaa lievästi pissalta. Muuten, suomeksi voimme sanoa pizzaa ihan reilusti vain pitsaksi, jees!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202542Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401832Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101240- 1081042
- 721018
- 98976
- 48905
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88874- 101852
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik34791