Mitä lenteli Kemin yllä

Tänään torstaina iltapäivällä nähty ainakin kuusi erillistä valoa Kemin päällä.
Komeita olivat, vaikka itse en pitkään ehtinytkään katsella kun jo hävisivät pilviin.

Mitähän nuo olivat?
Jotain armeijan lentoja tällä alueella?
52089
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ufoja oli, ne oli vielä illalla tuolla kempeleen lentokentän huoltohallin edessä, tankkasivat kaasua, samalla oulun teknolokiakylän puheenjohtaja sai tutustua uhfoon, kuulemma aikovat perustaa jonkinlaisen yhteistyö yrityksen.

Äänestä

mahtoi olla meidän ikioma ekopoke, joka pieras kuudesti laukeavalla.. :D

Äänestä

Jo vain eka kirjoittaja kysyi oikein.On armeijan kerosiinin polttoharjoitus.Olihan siitä lehdessä maininta.Yölentoja joulukuun puolelle.

Äänestä

Pohjolan sanomat uutisoi viime viikolla näistä puolustusvoimien tulevista lennoista jotka aiheuttavat erikoisia valoilmiöitä taivaalle :)

Äänestä

pyyhkäs etuajassa liikkeelle..on kuulemma perkeleen vilkas aatto kun kiinassa on syntyny taas poikkeuksellisen paljon mukuloita... :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valot taivaala kirjoitti:

Tänään torstaina iltapäivällä nähty ainakin kuusi erillistä valoa Kemin päällä.
Komeita olivat, vaikka itse en pitkään ehtinytkään katsella kun jo hävisivät pilviin.

Mitähän nuo olivat?
Jotain armeijan lentoja tällä alueella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu