Au pairina vain 3kk, liian lyhyt aika???

Onko kokemuksia 3kk au pairina olosta? Jäikö aika liian lyhyeksi? Tutustuitko tarpeeksi peheeseen? Saitko hyviä ystäviä?

Harkitsen lähteväni ensi kesäksi au pairiksi ja mietin että onko 3kk liian lyhyt aika. Vuodeksi en tässä vaiheessa pysty lähtemään... :(
2793
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse olin viime vuonna kesä aupparina, oli hyvä kokemus, tutuistuin perheeseen hyvin ja sain hyviä ystäviä. Nyt vuotta myöhemmin tulin takaisin samaan paikkaan :)

Äänestä
  • olin 3kk sveitsissä suomalaisessa perheessä ja aika oli "täydellinen" minulle... sain erittäin hyviä ystäviä ja perheeseen tutustuin hyvin... olisin kyllä halunnut ehkä jäädä ja olisi ollut mahdollisuus mutta velvollisuudet kutsu suomessa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hanna kirjoitti:

Onko kokemuksia 3kk au pairina olosta? Jäikö aika liian lyhyeksi? Tutustuitko tarpeeksi peheeseen? Saitko hyviä ystäviä?

Harkitsen lähteväni ensi kesäksi au pairiksi ja mietin että onko 3kk liian lyhyt aika. Vuodeksi en tässä vaiheessa pysty lähtemään... :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu