mikä ja missä palaa

kertoi että liikennevälinepalo ylitorniolla
41597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Otappa pyörä ja käy sotkemassa kylilä mutka niin ei kiusaa.

Äänestä

pitkä matka kun on noin 70km sinne KYLILE matkaa

Äänestä

joku romu metsäkone

Äänestä

Ylitorniolla syttyi keskiviikkona tulipalo kaksikerroksisessa omakotitalossa Pessalompolossa. Talo ei ole vakinaisessa käytössä ja se oli palon sattuessa tyhjänä.

Ylitornion päällystöpaivystäjä Lauri Björninen kertoo, että talon tulisijaa oli lämmitetty edellispäivänä tiistaina. Keskiviikkona talon huomattiin savuavan ja paikalle hälytettiin palokunta.

Ylitornion palokunta sammutti iltapäivällä eri puolilla talon rakenteissa kytenyttä paloa. Björnisen mukaan syttymissyytä ei vielä tiedetä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tilannehuone kirjoitti:

kertoi että liikennevälinepalo ylitorniolla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu