Nyt takakesän keskelleeee?
Ja kenelle laitettais peeeesä puunoksalle?
Piiiiikkuretaedeille?
Ja kenelle laitettais peeeesä puunoksalle?
Piiiiikkuretaedeille?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
viime kesänä oli yhtä viileää kuin nyt...
Tämän ilmastokeskustelun taso on kyllä huima. Ihmettelenkin miksi päätöksenteko monissa tärkeissä asioissa karkaa koko ajan kauemmaksi kansalaisilta. Luulisi että näin välkkyä porukkaa kannattaisi käyttää hyödyksi sivilisaatiomme suuntaa määriteltäessä.
Sitten kun maailmanlaajuiset katovuodet alkavat ja ilmastopakolaisia tulvii ovista ja ikkunoista, nämä luupäät ovat ensimmäisinä ulvomassa päitä vadille ”kun kukaan ei varottanut meitä”.
Minäkin keskustelisin mielelläni esim. erilaisista energiaratkaisuista, ja esittäisin omia ehdotuksia arvioitavaksi, mutta siinä olisi järkeä yhtä ”paljon” kuin retardilaumassa,
ne vain joutuisivat retardilauman kaluttaviksi.
Jos sadun ilmastomuutos tapahtuisi ja aiheuttaisi valtavan globaalin pakolaisliikkeen, niin saat nukkua rauhassa.
EI niitä tänne päästetä. Jos yrittävät väkisin, niin nikkelin arvo nousee taas omiin lukemiinsa.
Mutta sadut ovat satuja eikä niihin pidä uskoa.