Kokemuksia Flavor Wave laitteesta

Onko kellään kokemuksia Flavor Wave ruuan kypsennys laitteesta ?
42500
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kyseisen laitteen. Kyllä sillä ruokaa tekee.
Ainut mikä harmitti, oli että ne ruokaohjeet joita olisin halunnut oli kyllä ruotsin kielellä mutta ei suomennettuna. Kielitaidottomana se oli haitta mutta täytyy kokeilla arvauksella.
Siinä mielessä tuo on kätevä että ei ainakaan unohdu hella päälle kun se sammuttaa itse itsensä. Eli tällaiselle huonomuistiselle oiva apulaite.

Äänestä

Minuakin kiinnostaa onko laite hyvä vai huono vai hyvin huono.
Ja mitä ihmeen eroa kuumailmauunilla (kuten Flavor Wave) ja kiertoilmauunilla? Voisiko joku asiasta (oikeasti) tietävä kertoa.

Äänestä
  • Erona noilla on lähinnä lämmönlähde. Normikiertoilmauunissa on lämpölähteenä lämmitysvastus ja tuossa kuumailmauunissa, siis flavor wavessa, lämpöä tuottaa infrapunasäteilijä.

    Käytännössä siis sama asia, eri lähde. Jos olin oikein näkevinäni tuossa Flavor wavessa oli jonkinlainen propelli, joka myös sitä ilmaa siellä kierrättää eli loppupeleissä sama asia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vesijetti kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia Flavor Wave ruuan kypsennys laitteesta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu