Miksi gekko ei voi pysytellä yhdessä

Ei se ole mikään syy että on maanis-depressiivinen.
4351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on sellainen velikulta...

Äänestä

_Jos_ tarkoitat nimimerkkiä gek-ko(?), niin en todellakaan pidä hänen kaikista kirjoituksistaan (enkä etenkään tyylistään puhutella mua), mutta tiedätkö aivan varmuudella tuon, että olisi "maanis-depressiivinen"? Ja eritoten: Mistä tuonlaista tiedät? Kertoisitko mulle.

Joo sillä tavalla se asia kylläkin kieltämättä ihan yleistasolla ajatellen kuitenkin on, että harvemmin varmaan mitkään mielenterveyden häiriötkään sallivat ihmisille omia rek. "multinikki"-juttuja. Outoa lisäksi mielestäni ylipäätään on sekin, että palstalla useinkin solvataan häiriintyneiksi myös tavanomaisella tavalla käyttäytyviä.

Äänestä
  • En tiedä onko nimim. gekko maanis-depressiivinen. Sellaista huhua vain kuulin.

    Sä olet ollut harvinaisen kiva. Harmi kun et ole rekkautunut, mulla olis sulle asiaa ihan privana. Outoahan täällä on vaikka mikä.

    Äänestä

  • Mie vuan. kirjoitti:

    En tiedä onko nimim. gekko maanis-depressiivinen. Sellaista huhua vain kuulin.

    Sä olet ollut harvinaisen kiva. Harmi kun et ole rekkautunut, mulla olis sulle asiaa ihan privana. Outoahan täällä on vaikka mikä.

    On kieltämättä outoa vaikka mikä. e.W-mustanikkiä en kylläkään enää käytä.

    "Sä olet ollut harvinaisen kiva. Harmi kun et ole rekkautunut, mulla olis sulle asiaa ihan privana. Outoahan täällä on vaikka mikä."

    Kiitos. Kauniisti sanoit.:) Olisin mä ehkä yhdessä vaiheessa saattanut rekisteröityäkin palvelun käyttäjäksi, mutta iski vähän itsesuojeluvaisto (tän palstan kokemusten perusteella) päälle...Oli turhan kummallisia kuvittelijoita ja asioita keskustelijoista sillä tapaa yhdisteleviä, että alkoi ihan kauhistuttaa. Minkälaista asiaa sulla olis ollu mulle, siten privana? Noin yleisesti muotoiltuna ja siten.:)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


nikissä? kirjoitti:

Ei se ole mikään syy että on maanis-depressiivinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu