..........
Millainen on sinun tapasi flirttailla?
Tellmenow
101021
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 29 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 29 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
enköhän oo flirttaillu kaikin mahdollisin keinoin.. silmän isku vaan puuttuu.
paljon. Ei ole yhtä ja tiettyä keinoa. Tosin mun ei kauheesti tarvii flirttailla kun mulla on kuulemma sellanen katse tai tyyli että monet on kuvitellut mun olevan ihastunut johonkin vaikken todellakaan ole.
Katseesta puheenollen, mulle on usein myös sanottu että kun joku kertoo mulle jotain juttua niin mun katse on kuulemma sellanen "mä en usko sanaakaan mitä sä puhut" :(
Katse silmiin ja pieni hymy päälle, jos kohde on vastaanottavainen. ;)
Humoristinen ja ehkä vähän töksäyttävä. Flirtti vain syntyy, se syntyy spontaanisti tilanteesta, ja etenkin luonnollisessa kohtaamisessa. Mä en osaa enkä hallitse enkä edes ymmärrä nettiflirttiä. Ymmärtäähän kaikki että flirtin tarkoitus ei ole saada ketään ihastumaan, vaan että olisi hauskaa & miellyttävää.
Etten ole itsekään varma.
on kokonaisvaltainen, jopa niin kokonaisvaltainen, etten edes tajua flirttailevani.
...täälläkin. Jossain vaiheessa vaan alkaa tulemaan kaikenlaisia syyttelyitä flirttailuista ja tunteilla leikkimisestä.
Siinä voi vaan ittekseen miettiä, että mitähän mä taas tein väärin. Olinko liian hauska vai tuttavallinen vai ystävällinen vai....mikä??
Ja vielä väitetään, että nainen ja mies voisi muka olla ystäviä keskenään.
en osaa arvioida, mutta yksi sellainen flirttailutapa jota en ymmärrä enkä hallitse, on vittuilu. Mä olen ihan liian tosikko sellaiseen "kepeään pään aukomiseen".
kuulemma kääntyy valo päälle ja se näkyy silmistä:D
tiedä, en koskaan flirttaile tarkoituksella, se on vain pinttynyt tapa.