Osaatteko sanoa että kuinka paljon etnisetpitzeriat käyttävät juuston sijaan juusotn ja kasvisrasvavalmsiteen sekoitusta. Onko yleistä kun on ainakin halvempaa kun kaupan edam (jota muuten meidän perheen herkkusuut tykkäävät käytää AIDON! kotipizzan tekemiseen...;)
Kasvisrasvavalmiste pitzassa
13
1678
Vastaukset
- pizzapuristi
En ole moisesta kuullutkaan. Mozzarella on ainut juusto mitä pizzassa ylipäätään soisi käytettävän.
- tiedä sitä
Eiköhän etnisissä pizzerioissa käytetä halvinta mahdollista juustoa, edamilta se maistuu... Muuten AIDOLLA kotipizzalla tarkoitat varmaankin kotipitsaa tai kotipiirakkaa, pizzaahan se ei ole ilman mozzarellaa :)
- ootko tosissasi ?
Pitzzerioiden juustoista en tiiä, mutta
aidon (?) koti piTZan tekoon edamia... ?
Sen takia se varmaan onkin pitza, eikä pizza.
Herkkusuut... hmmm...no makunsa kullakin...
edam ei mielestäni kyllä maistu yhtikäs miltään
vaikka täyttäkin kaikki juuston kriteerit- herkkusuiden perhe
nyt meni juustot sekaisin. tarkoitin tietysti emmentalia (sitä täyteläisempää....;) enkä edamia, jota laitetaan ruisleivän päälle.
violetti emmental on jännä. siinä lukee että maistuu pähkinältä, mutta samalla ettei sisällä pähkinää. liekö juuri tuollainen kopiojuusto mistä tämänpäivän helsinginsanomatkin kirjoitti. eli ei aitoa juustoa siis. - jo säikähdin
herkkusuiden perhe kirjoitti:
nyt meni juustot sekaisin. tarkoitin tietysti emmentalia (sitä täyteläisempää....;) enkä edamia, jota laitetaan ruisleivän päälle.
violetti emmental on jännä. siinä lukee että maistuu pähkinältä, mutta samalla ettei sisällä pähkinää. liekö juuri tuollainen kopiojuusto mistä tämänpäivän helsinginsanomatkin kirjoitti. eli ei aitoa juustoa siis.Luulin jo hetken että joku käyttää edamia pizzaan.
Sitä violettia emmentalia käytän itsekkin,
sinällään ja ruuanlaittoon ja se on aikas hyvää.
Oiskohan se pähkinäaromi tullut sinne käymisen kautta, tuoteselosteesta ei paljon lisätietoa ilmene.
Mutta ihan ehta juusto, syökää pois vaan :o) - pizzatytto
herkkusuiden perhe kirjoitti:
nyt meni juustot sekaisin. tarkoitin tietysti emmentalia (sitä täyteläisempää....;) enkä edamia, jota laitetaan ruisleivän päälle.
violetti emmental on jännä. siinä lukee että maistuu pähkinältä, mutta samalla ettei sisällä pähkinää. liekö juuri tuollainen kopiojuusto mistä tämänpäivän helsinginsanomatkin kirjoitti. eli ei aitoa juustoa siis.hehe, Pizzerioissa käytettävä juusto on "juustosekoitus", joka on enimmäkseen edamia ;)
- et..
jo säikähdin kirjoitti:
Luulin jo hetken että joku käyttää edamia pizzaan.
Sitä violettia emmentalia käytän itsekkin,
sinällään ja ruuanlaittoon ja se on aikas hyvää.
Oiskohan se pähkinäaromi tullut sinne käymisen kautta, tuoteselosteesta ei paljon lisätietoa ilmene.
Mutta ihan ehta juusto, syökää pois vaan :o)Miksi et käytä mozzarellaa kun se on nimenomaan se juusto jota oikeaan pizzaan laitetaan? eihän se ole edes kallista.
- Pizzaman
et.. kirjoitti:
Miksi et käytä mozzarellaa kun se on nimenomaan se juusto jota oikeaan pizzaan laitetaan? eihän se ole edes kallista.
Oikeaa pizzaa.. Siihenhän onkin oikein tarkat ohjeet mitä oikeassa pizzassa on oltava.
- semivegetalous
Tarkoitatko tuollaisia juustoa jäljitteleviä kasvirasvavalmisteita? Kerro vielä, mistä niitä saa halvalla. Kaikki mitä olen löytänyt, ovat selvästi kalliimpia kuin normaalit bulkkijuustot.
Mutta pizzaan vain mozzarellaa, tai sitten ei juustoa ollenkaan. Juustossa lilluvat pizzat on pahoja.- ruokaa, leipää, jonka
päällä oli pelkkää tomaattia pari-kolme siivua ja sitten ripaus parmesaania.
Hullut eurooppalaiset tekivät siitä täytetyn leivän, joka on ihan eri asia kuin alkuperäinen pizza!
"Ilmausta Che pizza! käytetään yhä tarkoittamaan "Mikä sotku!"." kuten yleens noi pizzat on... - pizzapuristi
ruokaa, leipää, jonka kirjoitti:
päällä oli pelkkää tomaattia pari-kolme siivua ja sitten ripaus parmesaania.
Hullut eurooppalaiset tekivät siitä täytetyn leivän, joka on ihan eri asia kuin alkuperäinen pizza!
"Ilmausta Che pizza! käytetään yhä tarkoittamaan "Mikä sotku!"." kuten yleens noi pizzat on......eikä parmesania!!
- ärtsoppa
ruokaa, leipää, jonka kirjoitti:
päällä oli pelkkää tomaattia pari-kolme siivua ja sitten ripaus parmesaania.
Hullut eurooppalaiset tekivät siitä täytetyn leivän, joka on ihan eri asia kuin alkuperäinen pizza!
"Ilmausta Che pizza! käytetään yhä tarkoittamaan "Mikä sotku!"." kuten yleens noi pizzat on...Syödäänhän mekin hernekeittoa, mitä pahaa
pizzassa tai sen alkuperässä sitten muka on ?
- Anonyymi
Kannattaa mennä johonkin gourmet paikkaan syömään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524387S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1114209Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu434120Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko693968- 853394
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta673279IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1523261Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �171602- 451531
Jos sulla ei olis ollut tunteita
Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?1291140