Mikä on mielialasi

Mistä mielialasi johtuu?
10431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

oon juonu just kahvia ja alan valmistautuu parintunnin päästä alkavaan illan urheilu tuokioon rakentamalla illan harjoitusten rakenteen ja alan asennoituu nilkan teippaamiseen...

Äänestä

virkeä. Treeneistä tulin ja kohta alan laittamaan ruokaa.

Äänestä

V*ttu minä teen kohta periaatepäätöksen, etten vastaa yhteenkään yhden lauseen kysymykseen...Pikkusen liikaa näkyy olevan niitä tällä palstalla. V*ttuako mun mielentila sulle kuuluu? Ihanko haluat muka keskustellakin, vaiko ainoastaan utsia kirjoittajista asioita? Todella tympeä kuva ainakin tuonlaisista aloituksista tulee, missä kirjoittaja ei sanallakaan kerro itsestään mitään, mutta kyselee vain muilta.

Voisitko selventää edes sitä, että miksi kyselit tuota? Miksi asia sinua kiinnostaa? Paljoo p*skaakaan tollasista aloituksista muuten pysty saamaan aikaan keskustelua...

Äänestä

suoranaisesti vituttaa.

Töissä ei suju ja kotonakaan ei ole ketään odottamassa :(

Äänestä

ja mukava. Kala paistuu uunissa ja selvisin hengissä duunipäivästä. Kotimatkalla tein täyskenon, joten olen luultavasti varakas tuossa myöhemmällä.

Äänestä

nukkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Äänestä

Hyvä. Muuttopuuhat on jo hyvällä mallilla ja olen jopa edellä aikataulua. Nyt ei tarvi tappaa itteensä rehkimällä kuin hullu viimeiset päivät. Mullapas onkin tilattuna 2 riuskaa kantomiestä ja KUORMA-AUTO!! Perskeles.. kerrankin käy niin ettei mun tarvi kantaa mööpelin mööpeliä, pahvilaatikkoa eikä pesukonetta mihinkään suuntaan.. jes. Muuten olis joutunut kantaan 2 kerroksesta autoon ja autosta 3:teen kerrokseen.
Tänään kävi tarkistusmies eikä löytänyt mitään huomautettavaa joten saan takuuvuokrankin takas täysmääräisenä. Yksi avain oli hukkuteillä, ja se meinas tietää useiden satojen eurojen lisämenetystä mutta sepäs löytyikin, ja nyt on kaikki avaimetkin tallessa. Toi oli helpotus :D

Mitäs muuta kivaa.. shoppailtiin tänään uudet kengät, minäkin sain. Nyt mulla on hienot mustat nilkkurit joissa on korkokin. Ei kai niillä pystyssä ulkona pysy mutta mitä pikkujutuista.. pääasia että on kerrankin hienot kengät joita ei turha käytännöllisyys pilaa :D

Kerrankin sujuu hyvin ja odottelenkin tässä jo jännittyneenä missä lähtee meneen taas päin helkkaria. Mun tuurilla ei yksinkertaisesti _voi_ asiat sujua näin sujuvasti kovin kauaa..

Kopkopkop..

Äänestä
  • on pianon siirto. Se painaa n. 300 kg. Joskus on ollut ammattilaisia apuna, viimeksi löytyi lähipiiristä riittävästi miesvoimaa. Haluan aina asua alimmassa kerroksessa ;-)

    Äänestä

Tulin yksistä treeneistä, jotka sujuivat hyvin. Muuten muutama päivä on ollut vähän alakuloinen, PMS aiheuttaa esim. yöunen laadun heikkenemistä ja ärsyyntymiskynnyksen selvää madaltumista. Hyvä että voin kirjoittaa tänne, eikä tarvitse miehelle rähistä puhelimessa, että "Sillä palstalla on joku helkkarin Marttyyri, joka käy hermoille".

Äänestä

Oivaltamisen iloa, siitä johtuu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


juuri nyt? kirjoitti:

Mistä mielialasi johtuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu