Barack Obama oli aikoinaan " community organizer ", jonka voisi kai suomentaa yhteisön organisoijaksi tai yhteisön järjestelijäksi.
Sillä opilla on sanottu olleen iso osa vaalivoitossa.
En ihan tiedä mitä se tarkoittaa, mutta kuulostaa hauskalta. Luultavasti Suomeen tarvitaan iso joukko yhteisön järjestelijöitä.
Obaman yhteisöorganisointi
5
4952
Vastaukset
- .....
obamahan käytti tuossa kamppanjassaan kaikki kultin perustamisen temput.
- _._._._.
Milloin ne amerikkalaiset mahtavat tajuta opaman syntyneen Keniassa eikö Havaijilla.
- työntekijä...
Mitä Obama teki yhteisökoordinaattorina. Kordinaattori luultavasti olisi se sana jota Suomessa käytettäisiin. Tarkoittaa jonkinlaista sosiaalityöntekijää.
Mitä hän siis teki? Alla olevan jutun mukaan ei paljonkaan. Kyseessä on siis työttömien, entisten vankien, jne. asioiden järjestely. Agitointi.
http://article.nationalreview.com/?q=OWMxNGUxZWJjYzg1NjA0MTlmZDZmMjUwZGU3ZjAwNmU=- kirjoituksesta
Obama osasi hyvin organisoida, mutta ei oikein tiennyt _mihin hommaan_ ihmisiä piti organisoida...
- Sam.
koska isot pojat olivat tukena.
Rupert Murdochin aivopesukoneet pyörivät täysillä Obaman puolesta vaikka FOX news on perinteisesti puoltanut republikaaneja.
Rupert itse on kehunut Obaman olevan Rock Star.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 863979
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.523295Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1603012Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,622951SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.772464Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52296Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a251984Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s621961Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1651931- 931338