Hei,
tietääkö joku teistä, paljonko on seuraavassa purkillisessa pisteitä? tai paljonko on per 100g
Rainbow tonnikalaa ja vihanneksia mexicana. 185g
rasvaa on 9% ja kaloreita 130 per 100g
Tämä on loistava ja helppo ottaa evääksi töihin ja syön tätä leivän kanssa. Yritän valuttaa osan liemestä pois, koska siinä on mukana rasvaa.
Pisteet mexicana tonnikalassa?
6
1956
Vastaukset
- pisteidenlaskija
on 3,5 pistettä sadassa grammassa, liemineen kaikkineen. Vähemmän, jos valutat liemen pois.
- vielä-
Kiitos erittäin paljon. Kysyisin vielä montako perinteisen kokoista hapankorppua voi syödä pisteellä? Oliko se kaksi?
- 23423423
Onko kyllä parasta toi Mexicana tonnikala!!! :)
- Yksi äiti vaan...
Eikö se ollut just niin, että se 2 palaa sitä hapankorppua veis yhden pisteen.
Oletko kokeillut koskaan tuon saman firman tonnikalaa, jossa currya ? Se purkki vie muistaakseni 4,5 pistettä, olen itse siihen hurahtanut.- alkup--
En ole, pitääpä kokeilla. Työkaveri suositteli tillinmakuista ja sekin on vielä kaapissa. Kokeilen currya. Kiitos vinkistä.
- !!!!!!!
alkup-- kirjoitti:
En ole, pitääpä kokeilla. Työkaveri suositteli tillinmakuista ja sekin on vielä kaapissa. Kokeilen currya. Kiitos vinkistä.
niissä tonnikaloissa on kaikissa SOKERIA!! eli se ei niin terveellistä ole syödä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768