Jeesus kutsuu sinuakin pelastukseen!
Hän rakasttaa jokaista ihmistä ja haluaa sinutkin pelastaa!
Kerron nyt oman näkemykseni asiasta:
Kun Jumala kutsuu meitä uuteen elämään,(olemme hengellisen kuoleman tilassa ilman uskoa Kristukseen) niin silloin me tulemme synnin tuntoon ja meille tulee hätä siitä, että minne olemme matkalla ilman Jeesusta?
Sitten kun kadumme syntejämme,(elämässämme tekemiämme virheitä) tunnustmme syntimme ja pyydämme Jumalalta anteeksi, niin Herra vastaa meille, kun sydämestämme häntä avuksesi huudamme.
Saamme kokea armahduksen ja syntimme annetaan meille anteeksi. Samalla Pyhä Henki täyttää meidät kokonaan, se on niinkuin lämmin virta joka menee lävitse ja saamme tuntea ennen kokemattomman riemun täyttävän koko olemuksemme. Se on niin puhdasta ja hyvää iloa, että sitä ei voi verrata mihinkään aikaisempaan kokemukseen.
Sillä hetkellä vaan tietää, että nyt ON uudesti syntynyt ja haluaa, että Jeesus saa olla tästälähtien aina elämäni Herra.
Näin minä sen koin!
Ota sinäkin Jeesus elämäsi Herraksi, et tule pettymään!
Toivon että Jeesus Kristus saisi itse puhua tämän pienen kirjoituksen kautta sinun sydämellesi, niin että sinäkin voisit ottaa pelastuksen vastaan.
Saako Jeesus tulla sydämesi HERRAKSI?
5
271
Vastaukset
- jokuvaan2
Herraksi.
- jokuvaan2
...
jokuvaan2 kirjoitti:
...
Jeesus myötä!
Luotetaan Vapahtajaamme!
"Niin tyyntä on suojassa kalion,
niin kirkasta, vaikka on yö.
Meren kuohujen keskellä rauha on,
vaikka raivoten aalokko lyö.
On tyyntä, ei kallio horjua voi,
vaikka uupuvat voimani mun.
En pelkää nyt, vaikka myrsky soi,
kun vain jäädä saan turviisi Sun."
Hengellinen laulukirja 393. 1 säk.
Saara Lehtonen.
Selma Sipilä.Sirkka-Iita kirjoitti:
Jeesus myötä!
Luotetaan Vapahtajaamme!
"Niin tyyntä on suojassa kalion,
niin kirkasta, vaikka on yö.
Meren kuohujen keskellä rauha on,
vaikka raivoten aalokko lyö.
On tyyntä, ei kallio horjua voi,
vaikka uupuvat voimani mun.
En pelkää nyt, vaikka myrsky soi,
kun vain jäädä saan turviisi Sun."
Hengellinen laulukirja 393. 1 säk.
Saara Lehtonen.
Selma Sipilä.ihan kyyneleet nousi silmiin.
- pehmopappa
Tiedän kokemuksesta ja suosittelen suurella sydämellä.
http://www.youtube.com/watch?v=3qXBxxKL3yk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2LjvunShfwY&feature=related
http://www.onlyoneway.net/sarjakuva.htm
http://www.youtube.com/watch?v=ZuoK6Pkzq1E&feature=related
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5942084- 1031036
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18987Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki4847Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101845- 71760
Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50749- 63715
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?78700- 65563