Tutustukaa sivuihin; tämä kaveri laittaa "ihmisen aiheuttaman" ilmastonmuutosuskon naurunalaiseksi.
http://www.kolumbus.fi/boris.winterhalter/
http://www.kolumbus.fi/boris.winterhalter/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Täällä taas Winterhalterin väitteet todistetaan katteettomiksi kerran toisensa jälkeen:
http://realclimate.org
Eipä se Winterhalteria tunnu haittaavan, sillä hän perustelee väitteensä edelleen samoilla argumenteilla, jotka on todettu hatariksi.
Winterhalterin usko ilmakehän immuniteettiin ihmisen päästöiltä lähenee taikauskoa.
Enklantissa satoi muuten lunta pitkästä aikaa. Tohtori Hwritentaler,eiku Winterthaler, tohtori ennusti senkin, [viite johonkin]. Aika guru.
Tuolla sivulla ei ole mitään suoria viittauksia Winterhalteriin. Siellä ei itse asiassa ole mitään muuta, kuin juuri niitä naurettavia pelotteluväitteitä, mitkä Winterhalter pistää kevyesti halki, poikki ja pinoon 6-0.
Lue keskusteluja.
Varmaan joskus käynytkin, ehkä Witerhalterin edellisellä sivustolla, mutta nyt löytyi parikin mielenkiintoista asiaa:
1) Vesitermostaatti, joka selittäisi hyvin sen, miksi Maan ilmasto ei kaottisesta käytöksestään huolimatta ole koskaan karannut "venusmaiseksi", eikä ilmeisesti tee sitä lähitulevaisuudessakaan.
2) Malaria-väitöstilaisuus, joka mm. kumosi erään ilmastopelotteen.