Nibiru, mitä ennen sitä?

Kuinka aiotte viettää viimeiset hetkenne ennen vuoden 2012 lopulla tapahtuvaa Nibirun iskua? Itsellä on omaisuutta sen verran, että voisin irtisanoutua töistä. Elän sen jälkeen 400000 eurolla kuin viimeistä päivää tämän vajaat 4 vuotta. Miten te muut?
8611
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

voi olla ettei tarvi irtisanoutua.
vaan sinut irtisanotaan

Äänestä

Tuo on helkutin hyvä idea. Käytä rahasi hyödyllisesti ja HANKI ELÄMÄ!!

Sinulla ei selvästikään ole sellaista, koska jostain olemattomasta täytyy pitää älämölöä.

Äänestä

Minä juon parit oluet, menen lattialle makaamaan ja pistän paperipussin päähän niinkuin Douglas Adamsin kirjassa ja elokuvassa 'Linnunradan käsikirja liftareille' Betelgeuzen lähistöltä oleva Ford Prefect kehoitti pubin isäntää tekemään. Vaikka se ei mitään autakaan. Eipä siitä toisaalta paljon haittaakaan ole.

Äänestä

Jos nyt näyttää vähänkin siltä, ettet saa koko omaisuuttasi tuhlatuksi Nibirun tuloon mennessä, niin ota ihmeessä yhteyttä. Minä autan mielelläni ihmistä tällaisessa hätätilanteessa.

PS. Nibirusta en suostu sentään kanssasi keskustelemaan. Joku raja se on minunkin laupeudellani.

Äänestä

meikäläinen järjestää maailmanlopun bileet kyseiselle illalle ja yölle. Ota yhteyttä, niin tehdään tasonkorotus livebändiin. Tuliskohan toi HIM tuolla hinnalla soittamaan yhdeksi yöksi?

Äänestä

http://www.tiede.fi/keskustelut/post996436.html#p996436
Matemaattiset tarkkataajuiseen pulsariin perustuvat laskuni osoittavat ettei ainakaan Orioniin asti ulottuvilla laajoilla taivaanosilla
ole mitään yli 13 jupiterin massaa painavampaa kohdetta alle 324 AU:n päässä, ja jos havaintorajan takapinnassa 325AU:N päässä olisikin tulossa säännöllisellä radalla, niin senkin tulo kestäisi paljon yli 2800 vuotta.

Joten ei tarvi pelätä meidän aikanamme. Tarkat pulsarien tarkkailussa oleva taajuusmuutokset paljastaisivat auringon ja maan liikkeen lähestyvien huomattavien kappaleiden gravitaatiovetovoiman kiihtyvyydet kyllä ja sittenkin veisi paljon aikaa edes nähdä se...

Äänestä
  • Ero tuli, tuhlasin omaisuuteni ja nyt odotan vain Nibirun vapauttavaa iskua. Minä uskon että se tulee. Täytynee asua metrotunnelissa siihen asti.

    Äänestä

  • easy come, easy go.... kirjoitti:

    Ero tuli, tuhlasin omaisuuteni ja nyt odotan vain Nibirun vapauttavaa iskua. Minä uskon että se tulee. Täytynee asua metrotunnelissa siihen asti.

    Miksi odottaa Nibirua,kun voin lähteä jo tänään. Hyvästi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aion juhlia kirjoitti:

Kuinka aiotte viettää viimeiset hetkenne ennen vuoden 2012 lopulla tapahtuvaa Nibirun iskua? Itsellä on omaisuutta sen verran, että voisin irtisanoutua töistä. Elän sen jälkeen 400000 eurolla kuin viimeistä päivää tämän vajaat 4 vuotta. Miten te muut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu