Kuinka aiotte viettää viimeiset hetkenne ennen vuoden 2012 lopulla tapahtuvaa Nibirun iskua? Itsellä on omaisuutta sen verran, että voisin irtisanoutua töistä. Elän sen jälkeen 400000 eurolla kuin viimeistä päivää tämän vajaat 4 vuotta. Miten te muut?
Vastaukset 8
- ybybyb
voi olla ettei tarvi irtisanoutua.
vaan sinut irtisanotaan - offmind
Tuo on helkutin hyvä idea. Käytä rahasi hyödyllisesti ja HANKI ELÄMÄ!!
Sinulla ei selvästikään ole sellaista, koska jostain olemattomasta täytyy pitää älämölöä. - filantropiaa
Jos nyt näyttää vähänkin siltä, ettet saa koko omaisuuttasi tuhlatuksi Nibirun tuloon mennessä, niin ota ihmeessä yhteyttä. Minä autan mielelläni ihmistä tällaisessa hätätilanteessa.
PS. Nibirusta en suostu sentään kanssasi keskustelemaan. Joku raja se on minunkin laupeudellani. - jänis jussi
Minä juon parit oluet, menen lattialle makaamaan ja pistän paperipussin päähän niinkuin Douglas Adamsin kirjassa ja elokuvassa 'Linnunradan käsikirja liftareille' Betelgeuzen lähistöltä oleva Ford Prefect kehoitti pubin isäntää tekemään. Vaikka se ei mitään autakaan. Eipä siitä toisaalta paljon haittaakaan ole.
- alempana että
meikäläinen järjestää maailmanlopun bileet kyseiselle illalle ja yölle. Ota yhteyttä, niin tehdään tasonkorotus livebändiin. Tuliskohan toi HIM tuolla hinnalla soittamaan yhdeksi yöksi?
http://www.tiede.fi/keskustelut/post996436.html#p996436
Matemaattiset tarkkataajuiseen pulsariin perustuvat laskuni osoittavat ettei ainakaan Orioniin asti ulottuvilla laajoilla taivaanosilla
ole mitään yli 13 jupiterin massaa painavampaa kohdetta alle 324 AU:n päässä, ja jos havaintorajan takapinnassa 325AU:N päässä olisikin tulossa säännöllisellä radalla, niin senkin tulo kestäisi paljon yli 2800 vuotta.
Joten ei tarvi pelätä meidän aikanamme. Tarkat pulsarien tarkkailussa oleva taajuusmuutokset paljastaisivat auringon ja maan liikkeen lähestyvien huomattavien kappaleiden gravitaatiovetovoiman kiihtyvyydet kyllä ja sittenkin veisi paljon aikaa edes nähdä se...- easy come, easy go....
Ero tuli, tuhlasin omaisuuteni ja nyt odotan vain Nibirun vapauttavaa iskua. Minä uskon että se tulee. Täytynee asua metrotunnelissa siihen asti.
- odottavan aika
easy come, easy go.... kirjoitti:
Ero tuli, tuhlasin omaisuuteni ja nyt odotan vain Nibirun vapauttavaa iskua. Minä uskon että se tulee. Täytynee asua metrotunnelissa siihen asti.
Miksi odottaa Nibirua,kun voin lähteä jo tänään. Hyvästi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri531408- 88948
Koska tulet minulle näkyväksi
Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi44757Nainen, olet ihanin maan päällä
Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa40740Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven
Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviilipoliisiauton oven Mies kuvasi keskiviikkoiltana bus278696- 49569
Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,191547" Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?
Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied62528Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista
Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l110517- 43509