Törkeetä

vai ?

Faijani on lentänyt yli 35v. ja minä aloitetelen alaa.
Miksi 4 % vaatimus tyrmätään ?
Kaikki muutkin vaatineet saman.

Ja iltapäivälehden Hummerista vielä.
Meillä olleet aina hyvät autot alla koko perheellä.
Ketkä vikisevät ?

Te köyhät lahjattomat työläiset ette arvosta isäni hyvinpalkattua, lahjoja vaativaa työtä.

Katso kateellinen minkä värinen kollegasi on !!

4

1792

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Örfi

      Jaa, että vajaamielisenkin on mahdollista päästä lentäjäksi? Jos sinä kerran olet aloittelemassa alaa.
      En ole kateellinen, joten en katso minkä värinen kolleegani on, ja mitä sillä olisi väliäkään, ihmettelen?

    • tainnut olla

      vaikutuksen alaisena kirjoittaessasi tuota viestiä..? Muuten nimittäin aika ahdistavaa luettavaa.

    • ON!

      Jos noilla älynlahjoilla alalle pääsee. En lennä enää.

    • dumiswhatdumdoes

      4% vaatimus on ihan kohtuullinen, taloudellinen tilanne vain on niin vaikea että sitäkään ei haluta maksaa, siihen en ota enempää kantaa.

      Toiseksi, olet rasittava valittaja. Isäsikin on työläinen koska on jonkun toisen palkoilla, eli taitaa itsekin olla lahjaton, omien sanojesi mukaan? Lentäjän työ ei vaadi lahjoja sen enempää kuin muukaan duuni, vain paljon opettelua. Ehkei ihan tampio kykene lentolupakirjaa saamaan mutta ei siihen mitään ruudinkeksijää tarvita.

      Lentolupakirjoja on useammalla miljoonalla ihmsellä tällä planeetalla, ja rahti/liikennelentotutkintojakin varmasti kymmeniä tai satoja tuhansia. Arvelisin että isäsi on sinua kypsempi ihminen tai muuten alkaisi jo pelottaa..

      Jätän turhan *ittuilun sikseen koska et todennäköisesti edes osaa kuunnella muita ihmisiä kun näkemyksesi maailmasta on noinkin rajattu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5520
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1522
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      106
      961
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      841
    5. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      50
      832
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      813
    7. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      44
      812
    8. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      807
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      794
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      39
      779
    Aihe