Levottomat

Olisiko kenelläkään tietoa, mikä auttaisi levottomiin jalkoihin?
8482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

lekurit siihen määräävät. Mulla näyttää olevan resepti neurontin 300 mg N:o C, mutta en sitten alkanut niitä kovin kauan käyttämään, kun ei vaiva päässyt kovin pahaksi.

Äänestä

ihan magnesiumin nauttiminen.

Äänestä

Sifrolia jota käytetään yleensä parkisonin taudissa.On tosi tehokas lääke.En pystyisi edes nukkumaan ilman sitä.Ja magnesiumia myös syön lisäksi.

Äänestä
  • vaivasi monta vuotta sitten alkoi lisäksi krampit pohkeissa jotka oli tosi kivuliaat .
    rupesin myös syömään mageniumia säännöllisesti.eipä ole kumpikaan vaivannut enään yli vuoteen.aion syödä edelleen

    Äänestä

  • on todella väsyttävä lääke.Ei ihme jos nukut hyvin.Sama melkein kuin ottaisit unilääkkeen.Levottomiin jalkoihin ja muihinkin pakkoliikkeisiin on kautta aikojen käytetty jotain väsyttävää lääkettä,joka otetaan illalla.Unilääke on melkeinpä turvallisempi kuin Sifrol.Sifrol on uusimpia lääkkeitä ja kallis verrattuna moniin aiempiin valmisteisiin,siksi sitä määrätään helposti,koska lääkäri saa siitä rahaa.

    Äänestä

  • levottomat jalat kirjoitti:

    vaivasi monta vuotta sitten alkoi lisäksi krampit pohkeissa jotka oli tosi kivuliaat .
    rupesin myös syömään mageniumia säännöllisesti.eipä ole kumpikaan vaivannut enään yli vuoteen.aion syödä edelleen

    paras hoito on Magnesium.Kaikki muut lääkkeet pois.Sifrol ja uudet valmisteet ovat buisnes.

    Äänestä

  • kaikki kokeillut kirjoitti:

    on todella väsyttävä lääke.Ei ihme jos nukut hyvin.Sama melkein kuin ottaisit unilääkkeen.Levottomiin jalkoihin ja muihinkin pakkoliikkeisiin on kautta aikojen käytetty jotain väsyttävää lääkettä,joka otetaan illalla.Unilääke on melkeinpä turvallisempi kuin Sifrol.Sifrol on uusimpia lääkkeitä ja kallis verrattuna moniin aiempiin valmisteisiin,siksi sitä määrätään helposti,koska lääkäri saa siitä rahaa.

    Lisäksi voi voidella jalat polveen asti hyvällä perusvoiteella ja villasukat jalkaan.

    Äänestä

kuuluvat muotioireisiin.Niihin ei auta mikään sen kummempi lääke.Magnesium auttaa,jos sen puutetta on.Jos tarvitset lääkettä,niin ole varovainen,sillä kohta olet lääkehuurussa ja nukut työpaikallasi.Ihan siksi kannattaisi kokeilla Magnesiumia.Sifrol on tosiaan todella väsyttävä lääke ja sitä käytetään Parkinsonin tautiin.Ei ole levottomien jalkojen oireiston lääke.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jalat... kirjoitti:

Olisiko kenelläkään tietoa, mikä auttaisi levottomiin jalkoihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu