palstan nimi???

Perinteisesti puhutaan "skeptisismistä".

"Skeptismi" kuulostaa hieman puhumaan opettelevalta lapselta tai sivistyssanan vähän väärin muistavalta perusjampalta. :-)
51658
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tosin jos tämän palsta on vain skientistejä varten, niin onkin ehkä hyvä tehdä selkeä ero skeptisismin olennaisesti rikkaampaan perinteeseen, se kun sisältää paljon muunkinlaisia katsomuksia.

Äänestä

Ay-kassan rahat on kiskottu veronmaksajien selkänahasta. verovaroista ne kassan rahat on, kun sillä on haluttu pakottaa ihmisiä ay-kartellin jäsenyyteen

tottakai valtion rahoittamasta kassasta kannattaa aina ottaa rahat pois.. hölmähän se on joka ei ota niitä rahoja kun ne on veroilla katettu .... demarilta on aina kupattava rahat pois....

Niinkauan kuin valtio sallii ay-liikkelle, tai mafialle laillisen oikeuden toimia ja kiristää yrittäjiä, niin kauan on oikeutettua kuulua ay-liikkeeseen ja kupata siitä rahaa ja muita etuisuuksia. On täysin oikein kupata ay-liitosta kassan varat itselleen sillä ay-kassan varat on yrittäjiltä ryöstetty. Demari on varas/loinen. Demari-hallitukselta tulee aina kupata rahat pois. Liitosta ei tule erota ennenkuin lakia muutetaan niin että

1) AY:llä ei ole oikeutta anastaa työnantajan tiloja hallintaansa (lakkovahdit), tai estää lakkorikkureiden paikalle saapuminen.

2) AY:llä ei ole oikeutta estää vapaita työsopimuksia

3) AY:llä ei ole oikeutta estää lakkorikkureiden työpaikalle saapumista tai pahoinpidellä lakkorikkureita.

4) ay-liikkettä ei tueta verovaroin eikä ansiosidonnaisen saamisen ehto ole jäsenyyden

Vasta sitten kun valtiovalta poistaa ay-liikkeen kiristysoikeuden ja kriminalisoi ay-liikkeen selvästi rikolliset toimet vasta sitten me voimme erota ay-liikkeestä.
Niin kauan kun itse valtiovaltakin on hyväksymässä rikollisliigojen toiminan (ay, mafia), niinkauan on oikeuttettua kuulua liittoon ja kupata siitä rahaa. Demari on varas/loinen, eikä varkaan tule sallia yksin hyötyä laista jonka demari on säätänyt.

demarit ja muut sossuhenkiset käyttävät hyväntekeväisyys- ja solidaarisuus-populismia vain oman asemansa pönkittämiseen.

EU:ta vastustavat MEP:it tekevät täysin oikein kun sekä kuuluvat EU-parlamenttiin että samalla vastustavat EU:ta. On täysin oikein ottaa ne virat, parlamenttipaikat joita EU rahoittaa verorahoilla, ja silti avoimesti tai peitetysti vastustaa eu-ta.
Jos EU:n julkinen vastustaminen kielletään, on täysin oikein jatkaa vastustamista peitetysti.
EU:n vastustajien tulee tavoitella EU-virkoja, ja toimia sieltä joko avoimesti tai peitetysti EU:ta vastaan.

On aina ja kaikkialla oikein kupata sosialistin rahat, sillä sosialisti on ne yrittäjiltä riistänyt.

Äänestä
  • palstalla?

    Äänestä

  • oikealla kirjoitti:

    palstalla?

    Uskomaton juttu joka tapauksessa!

    Äänestä

  • ihan aidosti kirjoitti:

    Uskomaton juttu joka tapauksessa!

    Ahne ay-demari on suojatyöpaikassaan eikä haluaisi päästää työtöntä tehtaaseen kun hän luulee että se on vain hänelle varattu. Toki ay-demari kutsuu etujensa suojelua "solidaarisuudeksi", mutta työtön ei siitä hyödy, ainoastaan ay-demari hyötyy rikastuu ja nauraa partaansa kun työtön ei pääse sinne töihin.

    Mutta työttömien luokka soluttautuu AY-liikkeen sisään ja lypsää ay-kassan varat itselleen. Ay-kassan varathan on kiskottu veronmaksajien selkänahasta.... tottakai valtion rahoittamasta kassasta kannattaa aina ottaa rahat pois.. hölmähän se on joka ei ota niitä rahoja kun ne on veroilla katettu .... demarilta on aina kupattava rahat pois....

    ahtaajatkin yrittävät estää työttömien pääsyn satamiin ja tehtaille mutta työttömät syrjäyttää AKT:n lakkovahdit ja ottaa ne satama-työpaikat itselleen... ahtaajat eivät halua päästää työttömiä saaliinjaolle, mutta työttömät kumoavat paperiliiton ja ottavat myös paperiteollisuuden työpaikat itselleen....

    Demarit kyykyttää työttömiä koska heille on ihan sama saako työtön töitä, he haluavat vain kiristää yrittäjiltä rahaa itselleen. Eli työtön on sivuseikka SAK:lle sen jälkeen kun on tipahtanut ulos työmarkkinoilta.

    Vain rahanahneet ay-demarit/paperimiehet pääsevät nauttimaan ansiosidonnaista. Toki ay-demari kutsuu harjoittamaansa kiskontaa "solidaarisuudeksi". Ay-demari piehtaroi rahassa etuisuuksineen ja palkkavaatimuksineen mutta työttömille on pelkkä peruspäiväraha. Ei työttömät paperitehtaisiin pääse, ne on varattu ahneille ay-demareille.

    On työttömien etu että koko ansiosidonnainen lopetetaan koska se on ahneen ay-demarin tukemista.

    Ns 'hyvinvointivaltio' on rahan-ahneiden virkamiesten organisoimaa veronkiskontaa ja tullausta. Demari rahastaa 'auttamisella' ja 'hyväntekeväisyydellä', saadakseen rahakkaan viran. Köyhät köyhtyy, virkailijat rikastuu.

    Demari on ahne mulkku joka pyrkii saamaan hyötyä kiskomnalla veroa yrittäjiltä. Demari sortaa työttömiä ja yrittäjiä että saisi kiskottua rahaa yrittäjiltä ja pitää virkansa.


    Demarit ja muut sossuhenkiset käyttävät "solidaarisuus" ja "auttamis" -puheitaan vain oman asemansa pönkittämiseen. Kusetussysteemin perusidea on, että rahanahneet virkamiehet kuppaavat rahaa veronmaksajilta muka "solidaarisuuden" ja "hyväntekeväisyyden" nimessä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


skeptissi kirjoitti:

Perinteisesti puhutaan "skeptisismistä".

"Skeptismi" kuulostaa hieman puhumaan opettelevalta lapselta tai sivistyssanan vähän väärin muistavalta perusjampalta. :-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu