Moi, kirjoitan vähän pingisasiaa tänne tennissivustolle, koska pingikselle ei ole omia sivuja. Olen ostelemassa uutta pingismailaa (vanha on Stiga) mitä mieltä olette esim Joolan mailoista entä Cornilleaun mailoista?
Pingismailat
9
3993
Vastaukset
- huonoo
noilla on tennistä pelata. vastailen tennisasialla kun tämä on tennissivusto.
- VilleZ
Ilmeisesti et ymmärtänyt (tennispelaaja kun olet) ei ole pingikselle omia sivuja käsititkö?
Pitäisikö vielä lisätä tavuviivat? kä-si-tit-kö?
Meillä täälläpäin tennispelaajat pelaavat tennistä vain pönkittääkseen omaa pientä egoaan ja nostaakseen heikkoa itsetuntoaan elitiseksi mieltämällään lajilla. No siinä oli pitkiä ja vaikeita sanoja sinulle tennispelaaja voithan pyytää jotain pingiksen pelaajaa suomentamaan viestini sinulle. - sitten yhdessä
VilleZ kirjoitti:
Ilmeisesti et ymmärtänyt (tennispelaaja kun olet) ei ole pingikselle omia sivuja käsititkö?
Pitäisikö vielä lisätä tavuviivat? kä-si-tit-kö?
Meillä täälläpäin tennispelaajat pelaavat tennistä vain pönkittääkseen omaa pientä egoaan ja nostaakseen heikkoa itsetuntoaan elitiseksi mieltämällään lajilla. No siinä oli pitkiä ja vaikeita sanoja sinulle tennispelaaja voithan pyytää jotain pingiksen pelaajaa suomentamaan viestini sinulle.odottamaan sitä pingispelaajien tulvaa, joka kädenkäänteessä hoksaa, että täällä tenniskeskustelussa keskustellaan nykyään myös pingiksestä. osaan sitä minäkin laittaa sanoja peräkkäin ja tarvittaessa alekkainkin.
kooklaa vaikka pöytätennis, sieltä tulee kolmantena linkkinä pöytätennisfoorumi. ei tarvii kiittää. - VilleZ
sitten yhdessä kirjoitti:
odottamaan sitä pingispelaajien tulvaa, joka kädenkäänteessä hoksaa, että täällä tenniskeskustelussa keskustellaan nykyään myös pingiksestä. osaan sitä minäkin laittaa sanoja peräkkäin ja tarvittaessa alekkainkin.
kooklaa vaikka pöytätennis, sieltä tulee kolmantena linkkinä pöytätennisfoorumi. ei tarvii kiittää.Mikä määrä kirjoitusvirheitä, mutta syy miksi minä alkujaan laitoin kysymykseni tänne oli siinä, että jotkut tennispelaajat saattavat pelata myös pingistä (=pöytätennis) mailapelejä kun ovat molemmat.
Ollaan jo "googlattu" tiesin kyseisen foorumin olemassaolosta jo ennen kuin lähestyin tätä foorumia. - lihaville,
VilleZ kirjoitti:
Ilmeisesti et ymmärtänyt (tennispelaaja kun olet) ei ole pingikselle omia sivuja käsititkö?
Pitäisikö vielä lisätä tavuviivat? kä-si-tit-kö?
Meillä täälläpäin tennispelaajat pelaavat tennistä vain pönkittääkseen omaa pientä egoaan ja nostaakseen heikkoa itsetuntoaan elitiseksi mieltämällään lajilla. No siinä oli pitkiä ja vaikeita sanoja sinulle tennispelaaja voithan pyytää jotain pingiksen pelaajaa suomentamaan viestini sinulle.jotka ei jaksa juosta.
tosi on. - helppo tähdätä
lihaville, kirjoitti:
jotka ei jaksa juosta.
tosi on.Kyllä se on golf niille, jotka eivät jaksa juosta. On helpompi tähdä kun pallo pysyy paikallaan. :)
Pingis sen sijaan on huipputasolla uskomattoman kova laji, jossa eivät heikkokuntoiset pärjää. A-luokka jo vaatii kovan kunnon. B-luokassa voi pärjätä hyvillä lahjoilla ja kohtalaisella kunnolla. Rippileiri- tai kellaripingis sitten asia erikseen. :-)
- Racketlon
Moro..
Ei sillä merkillä ole mitään väliä. Osta ensin valmismaila joko Pingis-Centeristä tai MN-pingiksestä. Sitten kun alat lähestyä C-luokan tasoa eli pelaillut vuoden, kerran kaksi viikossa osta kumit ja runko erikseen. Eli vaikka Stigan tai Joolan valmismaila (n. 50€) ja eikun treenaamaan. Sellaisilla Citymarketin mailoilla ei tee mitään mökkipelien ulkopuolella. - on täällä
On pöytätennisforum-niminen keskustelupaikka
www.tloy.com/beta/index.php (viestin lisäys on sivun alareunassa).
Tietoa löytyy myös Suomen pöytätennisliiton kotisivujen kautta eli www.sptl.fi.
Ja mailoista samaa kommenttia, kuin mitä tuossa yllä. Ja sitten jos on mahdollista ottaa yhteyttä paikkakunnalla toimivaan pöytätennisseuraan ja heidän pelaajiin, niin johan tietoa alkaa löytyä. Saat ehkä jopa joltain vanhan kilpamailan kohtuuhintaan, joka kuitenkin tod.näk. maksaa paljon enemmän kuin markettimailat mutta onhan se käytettynäkin parempi... mutta älä osta alkuun liian nopeata mailaa (nopea maila -> pallo pomppaa kovalla vauhdilla -> paljon vaikeampi pelata).
Eli tuonne pöytätennisfoorumille kysymään lisää, kipi kapi. :)
Jos joku pelkästään tennistä pelaava keskustelija luki tämänkin viestin, on se kyllä hänen oma vikansa... keskustelun nimen perusteella olisi voinut lukemattakin. :-) - pingpong2
Pingiskeskuksen sivuilla osoitteessa www.pingiskeskus.fi voi tutkia erilaisia mailavaihtoehtoja. Pingiskeskuksella on myös liike Helsingin Ruskeasuolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h654242- 674241
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1092905Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv582796Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p212029Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.551992Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151679- 321503
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1091353- 1801281