Mitä tekisit,

jos oikeasti

7

446

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en soittaisi URSAan

      Soittaisin Iltaviestin toimitukseen ja alkaisin laatia muistelmiani joille pistäisin hyvän hinnan, yksinoikeudella.

      Muistelmien nimeksi voisi tulla vaikka "Antennisi kutittavat, oi pieni vihreä nainen!". Luvassa olisi reilu annos seksiä ja väkivaltaa, eli tarina olisi lievästi ilmaisten "väritetty". Myyntiä vauhdittaakseni pistäisin liikkeelle huhuja "sain UFO-naiselta".

      Vakuutusyhtiöön ei kannattaisi soittaa koska ne on niin paatuneita ja outoja selityksiä kuulemaan tottuneita että ne ei vaan uskoisi. Korvaukset täytyy siis periä mediamarkkinamekanismin kautta em. tavalla.

      • omituinen otus

        >> Myyntiä vauhdittaakseni pistäisin liikkeelle huhuja "sain UFO-naiselta".

        Ja kuuma huhu kertoo että UFO-naisella "se" on poikittain!


    • jwfepj

      ensinnäkin ufo on tunnistamaton lentävä esine.
      mutta jos nyt tarkoitat maapallon ulkopuolista
      olentoa niin paljon riippuu siitä miten tapaaminen sujuisi.

      jos oikeen olisi tuuri niin muuttaisin koko
      mailman. toivon mukaan paremmaksi.

    • omana tietona

      turha siitä olisi kenellekkään kertoa kun hulluna vaan pitäis.

    • niitä nähnyt

      En takuulla! En Ursaan, enkä muuallekaan! Korkeintaan kertoisin nimettömänä jollain keskustelupalstalla ja kyselisin muita saman havainnon nähneitä.

    • tämäkin...

      Tämä on näitä "piilokameroita" jotka on tehty paljon tarkemman käsikirjoituksen mukaan kuin yksikään hollywood leffa viime aikoina. Kuvakulmiakin on tusinoittain mutta yhdessäkään ei näy muita kameroita lähimaillakaan.

    • Selvä...

      Sanoisin sille, että kuule, kun ihmiskunta ei ole vielä valmis, joten eiköhän pidetä tämä ihan näin meidän keskeisenä. (Kukahan höynä lie tämänkin kliseen keksinyt.)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      60
      3649
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      44
      3605
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2831
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      51
      2559
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1973
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1629
    7. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1539
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1493
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1317
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1251
    Aihe