Kauanko menee YTK.ssa että päivärahat tulevat?

pari - kolme viikkoa sitten pisti laput menemään, eikä toistaiseksi ole mitään kuulunut, eikä kyllä ole niin kiirettäkään kun on töihi takas päässyt, mutta kuitenkin tarvii nuo päivärahat rästimaksujen takia.
2177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Viimesestä työpäivästä laskettuna 3kk suunnilleen ois saanu odottaa päivärahoja. Hyvin toimii systeemit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hetkellisesti lomautettu kirjoitti:

pari - kolme viikkoa sitten pisti laput menemään, eikä toistaiseksi ole mitään kuulunut, eikä kyllä ole niin kiirettäkään kun on töihi takas päässyt, mutta kuitenkin tarvii nuo päivärahat rästimaksujen takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu