http://pandasthumb.org/archives/2009/02/steve-1000-name.html
Jo tuhat Steve-nimistä tiedemiestä on allekirjoittanut Steve-listan. Taas yksi oiva tilaisuus nauraa ID:istien hölmöydelle.
Jo tuhat Steve-nimistä tiedemiestä on allekirjoittanut Steve-listan. Taas yksi oiva tilaisuus nauraa ID:istien hölmöydelle.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuo pandan peukalo -juttu on aika uskomaton. Aika paljon on kehitysopissa varmaan samanlaisia asioita, joita ei ole mitenkään tieteellisesti tutkittu, vaan ajatus perustuu yhden henkilön heittoon, ja sitä aletaan toistella totuutena, ilman että asiaa kukaan vaivautuisi tutkimaan.
Katso esim raina homolgogiasta
http://www.tkk.fi/Yksikot/Bioprosessitekniikka/matti/Powerpoints1.html
Luottaisitko, että farmakologian professori osaisi poistaa sinulta aivokasvaimen?
Miksi sitten luotat, että bioprosessitekniikan professori olisi sen parempi asiantuntija evoluutiobiologiassa?
Mieti sitä.
Viittaat ilmeisesti Leisolaan. Käsitykseni mukaan hän ottaa kantaa omaan tieteenalaansa liittyviin asioihin. Samoin tekee Puolimatka, koska hän on filosofian ja kasvatustieteen tohtori ja tutkii mm tieteenfilosofiaa ja aatehistoriaa.
Sen sijaan Esko Valtaojaa ihmettelen. Ehkä hänen pitäisi tähtitieteilijänä keskittyä tuijottamaan kaukoputkeen:
http://www.apologetiikkawiki.org/Vastine_Valtaojalle