B-sarjaan

Kriitikko

Suomi pääsi juuri hienosti putoamaan b-sarjaan. En edes pidä koripalloa kunnon urheiluna, mutta ilmiselvä syy tuohonputoamiseen on.
Eihän suomalaisia pelaajia pääse kunnolla kentälle koviin otteluihin parissa ylimmässä sarjassa, vaan ne on täytetty lähinnä usan ylijäämätuotteista.
Kentällä saattaa jo nyt nähdä kahdeksankin tummaa pelaajaa yhtä aikaa ja kun aloitusviisikossa on yksi suomalainen molemmilla, ei kilpailu maajoukkueeseen liene kova.
Missään muussa palloilulajissa , ei tuomarilla ole niin paljon tulkintavaltaa kuin "hipaisupallossa"

2

475

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No jaa

      Ei oo mahdollista nähdä kaheksaa mustaa ja kahta suomalaista pelaajaa kentällä!!kentällä saa kerralla yhdeltä joukkueelta olla enintään kaks ulkomaalaisvahvistusta...!!ihan vaan halusin kertoa=)!!

      • kriitikko

        On se vaan mahdollista, niillä lopuilla mustilla on kansalaisoikeudet.
        Ehkä suomi perustaakin uuden harlem mikä lieneekään maajoukkueen joskus.
        Toisaalta ihan sama , tämä palstakin osoittaa , ettei koripallo ole, eikä siitä tule mitenkään suosittua urheilulajia tänne, luojan kiitos.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      148
      6362
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      73
      5274
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3695
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3300
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      126
      2530
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2296
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2058
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1628
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1436
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      81
      1228
    Aihe