Karpin iltasnäksit

Hissu#33

Mitä VHH:laiset tykkää napsia esim. illalla töllöä katsellessa? Aikaisemmin on tullut tehtyä voileipiä hiukopalaksi tai jos on muuten tehnyt mieli jotain suolaista. Leikkeleestä ja juustosta olen pyöritellyt sellaisia kivoja kaksikerrosrullia ja ne onkin ihan hyviä.

4

3146

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Merkkipäivänäsi

      Juustonaksut, suolamantelit, pähkinät, popcornit ja leikkeleet ovat ihmisten suosiossa.

      • Thanks for the laughs

        Aamun ensimmäiset naurut tuli tästä.


      • vhh immeinen
        Thanks for the laughs kirjoitti:

        Aamun ensimmäiset naurut tuli tästä.

        syö tuhdin aamupalan, tuhdin päiväruuan sekä tuhdin iltaruuan, eikä illalla napostella juuri lainkaan.
        Olenko ihan väärässä?

        Jos huomaan, etten ole saanut tarpeeksi rasvaa tai prodea päivän aikana niin sitten napostelen vaikka menteleita tai pähkinöitä.

        Telkkaa töllätessä ei tarvitse syödä. Sehän on vain opittu tapa joillakin tai ehkä useillakin. Juuri katson elokuvaa, enkä tarvitse mitään suuhuni. Säilyypähän omat hampaatkin kunnossa kun ei ole happohyökkäys koko aikaa päällä. Sitäkin kannattaa ajatella niin on helpompi hallita syömistään.


    • menhir86

      pähkinät
      tumma suklaa
      hedelmät
      cocktailtikut
      kaikki leivänpäälliset sillee et juustosiivu toimii leipäpohjana ja se voidellaan. Päälle sitten kasviksia, meetvurstia ym. mitä keksiikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      340
      3976
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3610
    3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      5
      2322
    4. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      112
      1714
    5. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1658
    6. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1359
    7. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      990
    8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      102
      989
    9. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      885
    10. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      86
      791
    Aihe